Wiosna! Przyroda budzi się do życia! Narew rozlewa się szeroko! Zapraszamy Państwa na Podlasie, nad Narew na spotkanie z budzącą się do życia przyrodą!

UWAGA! Ponieważ miejsca na tą wycieczkę wyczerpały kolejne zgłoszenia przyjmujemy na listę rezerwową!

By podziwiać krajobrazy i obcować z przyrodą przejedziemy w sumie 500 kilometrów!

Podczas naszego wyjazdu zwiedzimy Wiznę. O dawnej świetności kiedyś miasta, dziś wsi gminnej, przypomina kościół parafialny pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela ukończony około 1525 roku w stylu późnogotyckim. Chociaż Wizna jest dziś wsią, do dziś zachował się jej średniowieczny, „miastowy” układ przestrzenny z rynkiem i prostokątną siatką ulic.

Miasteczko murali – tak o Wiźnie mówią turyści. W 2009 roku podczas obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Górze Strękowej doszło do spotkania członków Stowarzyszenia „Wizna 1939” z Rafałem Roskowińskim – artystą z Gdańskiej Szkoły Muralu. To właśnie wtedy narodził się pomysł, aby upamiętnić niezwykłą historię Wizny, przedstawiając ją na wielkoformatowych malowidłach ściennych – muralach. Ściany budynków zdobią wizerunki dowódców bitwy pod Wizną: Władysława Raginisa i Stanisława Brykalskiego, żołnierzy wziętych do niewoli, a także mieszkańców, którzy wyruszyli by walczyć pod Monte Cassino i tych, którzy zostali wywiezieni na Wschód. Na muralach pojawiają się również motywy przyrodnicze np. żurawie czy narwiański krajobraz. Pierwsze malowidło powstało w 2012 roku, a najnowsze w 2020 i wcale nie jest powiedziane, że to ostatnie.

Ze wzgórza w Strękowej Górze rozciągają się niezwykłe widoki na rozlewiska Narwi. Jest to chyba najlepszy punkt widokowy, z którego możemy podziwiać nadnarwiańskie krajobrazy, rzekę i budzącą się do życia przyrodę. Wejdziemy na wzgórze by spojrzeć na Narew z góry. Wiosenne rozlewiska Narwi i Biebrzy są niebywale fotogeniczne. Najpiękniejszy czas na wyprawę z aparatem zaczyna się już od połowy lutego i trwa niemal do końca kwietnia.

Kładka Waniewo Śliwno – najważniejszy punkt programu! To jedna z największych atrakcji turystycznych w regionie. Kładka łącząca miejscowości Waniewo i Śliwno umożliwia podziwianie piękna podlaskiej przyrody. Kładka o długości 1050 metrów, prowadząca przez teren bagienny, wiosną zalewany przez wody Narwi, pozwala odwiedzającym dotrzeć do miejsc w normalnych warunkach niedostępnych dla człowieka. Nietrudno tu zobaczyć gęsi, kaczki, łabędzie, kruki a szczęśliwcy mogą nawet zobaczyć łosia. Widoki są szczególnie atrakcyjne w kwietniu, gdyż będziemy szli nad rozlewiskiem Narwi. To kładka unikalna w skali kraju, gdyż w kilku miejscach trzeba przeprawić się specjalnymi platformami.

W Kruszewie (do przejścia około 800 metrów w jedną stronę) dotrzemy do Zerwanego Mostu. Podobno sam Diabeł pilnuje, żeby most w tym miejscu nie był trwałą konstrukcją. Diabła szukać nie będziemy ale przyczółek mostu stanowi dziś punkt widokowy na rozlewiska Narwi, szczególnie malownicze od lutego do końca kwietnia. Do tego punktu, gwarantującego niezwykłe panoramy Narwi i rozlewisk rzadko docierają turyści a zdecydowanie warto!


Z Kruszewa pochodzą ponoć najlepsze polskie ogórki kiszone. Decyduje o tym stara tradycja uprawy i stare receptury kiszenia. Ogórki rosną tu bez nawozów sztucznych i środków ochrony. Zerwane o świcie (to pozwala zachować ich kruchość i świeżość), trafiają do beczek razem z tradycyjnymi ziołami i przyprawami. Dawniej wody Narwi służyły jako przechowalnia beczek, w których smakowity polski specjał leżakował, zanim trafiał do klienta.

UWAGA! Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie 50,00 PLN. Menu: barszcz z białą fasolą / kartacze z okrasą / szarlotka / woda z cytryną.  Możliwe jest zamówienie posiłku vege. W lokalu nie będzie możliwości składania zamówień indywidualnych.

PROGRAM

Spotykamy się w niedzielę, 14 kwietnia 2024, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 7:30.

Po drodze do Wizny postój na poranną kawę.

Około godziny 10:30 początek zwiedzania Wizny.

Przejazd i wejście na Górę Strękową. Podziwiamy narwiańskie rozlewiska.

O godzinie 13:00 zatrzymujemy się na obiad w Pajewie.

Około godziny 14:00 wchodzimy na kładkę Waniewo Śliwno.

Z kładki powinniśmy zejść około godziny 15:00.

W Kruszewie przejście (około 800 w jedną stronę) do punktu widokowego na przyczółku Zerwanego Mostu.

Około godziny 16:30 ruszamy w kierunku Warszawy.

Planowany powrót na plac Bankowy około 19:00.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 266,00 PLN/osoba

Cena obejmuje, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej oraz bilet wstępu do Narwiańskiego Parku Narodowego.

UWAGA! Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie 50,00 PLN. Menu: barszcz z białą fasolą / kartacze z okrasą / szarlotka / woda z cytryną.  Możliwe jest zamówienie posiłku vege. W lokalu nie będzie możliwości składania zamówień indywidualnych.

Płatności za obiad dokonujemy gotówką przy wsiadaniu do autokaru.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN LUB CAŁOŚCI KWOTY W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. JEŚLI DOKONANO WPŁATY ZADATKU, DOPŁATY POZOSTAŁEJ CZĘŚCI NALEŻY DOKONAĆ DO PIĄTKU, 29 MARCA 2024. PO TYM TERMINIE WPŁACAMY CAŁOŚĆ KWOTY

NUMER KONTA:

W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „NAREW”.

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatku.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

UWAGA! Ponieważ miejsca na tą wycieczkę wyczerpały kolejne zgłoszenia przyjmujemy na listę rezerwową!

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).
Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.