Spacer z przewodnikiem nie musi być nudny. Nasi przewodnicy prowadzili spacery, będące elementem firmowej imprezy,  podarunkiem urodzinowym, a nawet elementem… wieczoru kawalerskiego. Dla szkół organizujemy spacery tematyczne, związane z wydarzeniami historycznymi lub lekturami szkolnymi. Prowadzimy spacery promujące książki, gry, instytucje lub wydarzenia. Na życzenie przygotowujemy trasę i tematykę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych Partnerów

Czas trwania  i obszar, po którym będziemy się poruszać możemy uzgodnić indywidualnie.

Oprowadzamy po wszystkich warszawskich dzielnicach, w tym dawnej dzielnicy żydowskiej, oraz cmentarzach.

Przykładowe tematy spacerów.

Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec…” – spacer lub przejazd autokarem szlakiem bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Uczestnicy nie tylko zobaczą miejsca opisane w książce ale poznają historię Szarych Szeregów i usłyszą o mniej znanych akcjach z udziałem harcerzy.

Stare Miasto w ogniu”, „Ogród w ogniu” (spacer po Sadybie), „Szlakiem „Zośki” i „Parasola” etc. – spacery lub przejazdy autokarem poświęcone wydarzeniom w czasie Powstania w poszczególnych dzielnicach lub związane z oddziałami.

Zabić katów…”przejście przez  dawną niemiecką  Dzielnicę Policyjną szlakiem akcji kompani wydzielonej „Agat/Pegaz”. W trakcie spaceru staniemy na miejscu jednej z najgłośniejszych operacji przeprowadzonej przez żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego – specjalnej operacji bojowej „Kutschera”.

Baśnie i legendy warszawskie” – w trakcie spaceru znajdziemy się w miejscach znanych z warszawskich legend i bajek. Poprzez pryzmat baśni dzieci poznają historię Warszawy.

Sekrety Łazienek Królewskich”w trakcie zwiedzania parku łazienkowskiego odkrywamy tajemnice z nim związane. Poznamy historię najważniejszych budowli wzniesionych na przestrzeni wieków w tym miejscu ale zajrzymy również w boczne alejki by odszukać między innymi unikatowy zegar, upamiętnienie grodu na Jazdowie czy śpiącego, kamiennego psa.

Miasto 1623. Warszawa czterysta lat temu. – Wyobraźmy sobie sytuację, że wsiadacie Państwo do wehikułu czasu i za jego pomocą przenosicie się 400 lat wstecz! Czy potrafilibyście odnaleźć się w Starej Warszawie z czasów, gdy na tronie zasiadali Zygmunt III a potem Władysław IV? Czy udałoby się rozpoznać, choć częściowo, miasto? Czy wiedzielibyście, co kupiłby mąż, gdyby żona poprosiła, by zaszedł do prasoła i pamiętał, że ona norymbergi potrzebuje, a u przeszkodników jest taniej?Zapraszamy na spacer nie tylko w przestrzeni ale i w czasie. Postaramy się przenieść do Starej Warszawy z pierwszej połowy XVII wieku.

Warszawa Wokulskiego i Prusa – w trakcie spaceru przeniesiemy się do Warszawy Izabeli Łęckiej, Stanisława Wokulskiego, Baronowej Krzeszowskiej, a przede wszystkim Bolesława Prusa, by poszukać śladów bohaterów i pisarza oraz znaleźć różnice pomiędzy ich miastem a naszym.

Wokół pomnika Chwała Saperom. Solec.Nie ma chyba w Warszawie rejonu tak radykalnie na przestrzeni dziejów zmieniającego charakter niż fragment miasta położony w okolicy dzisiejszego pomnika Sapera. W swoim czasie władze Starej Warszawy założyły w tym rejonie miasteczko nawiązujące nazwą do już istniejącej wsi i, może to nie będzie zaskoczenie, nazywającej się Solec. Sama wieś wcześniej położona była zupełnie gdzie indziej. Wzniesione tutaj rezydencje Sobieskich, Poniatowskich czy Czartoryskich z czasem musiały ustąpić przed Wielkim Przemysłem. Dzielnica malowniczo położonych pośród ogrodów dworów zamieniła się w bijące młotami przemysłowe serce Warszawy. Tu powstały największe zakłady przemysłowe nie tylko w Warszawie ale i w Królestwie Polskim. By zaspokoić ich potrzeby zbudowano pierwszą w mieście gazownię.

Francuzi w Warszawie – spacer szlakiem obywateli Francji mających wpływ na historię Warszawy. Będziemy wędrować w rejonie Krakowskiego Przedmieścia i placu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kapelusze z głów, panowie – oto geniusz!” w trakcie wędrówki odwiedzimy miejsca związane z osobą Fryderyka Chopina. Zobaczymy, gdzie mieszkał, gdzie się uczył oraz skąd wyruszył w podróż, by nigdy do Polski nie powrócić. Wróciło jego serce i do dzisiaj pozostaje w Warszawie.

Paryż Północy? – Warszawa między wojnami”spacer możliwy w kilku wariantach. W trakcie każdego przenosimy się do Warszawy międzywojennej by poznać ówczesne życie jej mieszkańców – tych z wyższych sfer i tych gorzej sytuowanych. Możliwa również podróż w przeszłość w aspekcie architektonicznym. W trakcie wędrówki w czasie i przestrzeni poszukamy do dzisiaj zachowanych śladów dawnego miasta.

Warszawa szlakiem czerwonych latarni”spacer dla dorosłych poświęcony aspektowi życia dawnego miasta zazwyczaj pomijanemu w podręcznikach. W trakcie poznamy warszawskie dzieje grzechu, miejsca związane płatną miłością na przestrzeni stuleci oraz zastanowimy się nad przyczynami zjawiska oraz wpływem prostytucji na kształtowanie się miasta i stosunków społecznych w danej Warszawie.

Szlakiem występku i zbrodni – podczas tego spaceru przypomnimy Państwu zdarzenia kryminalne, przez długi czas przykuwające uwagę mieszkańców Warszawy. Nie będą to występki tuzinkowe ale zbrodnie „z górnej półki”. Towarzyszące im śledztwo i procesy przyciągały uwagę Warszawian bez względu na klasę społeczną.

Spacer z duchami” w trakcie wędrówki ulicami Starego Miasta poznamy dramatyczne historie z przeszłości Warszawy, czasem mające wpływ na dzieje Rzeczypospolitej, powiązane z legendami o staromiejskich duchach.Każdy, dziecko czy dorosły, znajdzie opowieść dla siebie.

Gdzie Syrenka plącze sieci. Spacer po Rybakach.Zdawać by się mogło, że warszawscy rybacy życie mieli słodkie. W dzień łowili ryby a jedynym problemem była Syrenka plącząca sieci, wieczorem musieli nawoływać dzieci „Wars! Sawa! Do domu!” i życie płynęło jak nurt Wisły. A jak było naprawdę? O tym dowiecie się Państwo podczas spaceru po dawnej osadzie rybackiej, Rybitwie. Zdawać by się mogło, że warszawscy rybacy życie mieli słodkie. W dzień łowili ryby a jedynym problemem była Syrenka plącząca sieci, wieczorem musieli nawoływać dzieci „Wars! Sawa! Do domu!” i życie płynęło jak nurt Wisły. A jak było naprawdę? O tym dowiecie się Państwo podczas spaceru po dawnej osadzie rybackiej, Rybitwie.

Jeżeli chcielibyście Pastwo zamówić spacer lub wycieczkę na dowolny temat tak po Warszawie jak i dalej prosimy o kontakt lub potrzebna jest konsultacja w zakresie ustalenia trasy prosimy o kontakt:

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

telefon 514-784-177 lub 508 101 105

Masz pytanie? Napisz do nas:

=