Spacer z przewodnikiem nie musi być nudny. Nasi przewodnicy prowadzili spacery, będące elementem firmowej imprezy,  podarunkiem urodzinowym, a nawet elementem… wieczoru kawalerskiego. Dla szkół organizujemy spacery tematyczne, związane z wydarzeniami historycznymi lub lekturami szkolnymi. Prowadzimy spacery promujące książki, gry, instytucje lub wydarzenia. Na życzenie przygotowujemy trasę i tematykę dopasowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań naszych Partnerów

Czas trwania  i obszar, po którym będziemy się poruszać możemy uzgodnić indywidualnie.

Oprowadzamy po wszystkich warszawskich dzielnicach, w tym dawnej dzielnicy żydowskiej, oraz cmentarzach.

Przykładowe tematy spacerów.

Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec…” – spacer lub przejazd autokarem szlakiem bohaterów książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Uczestnicy nie tylko zobaczą miejsca opisane w książce ale poznają historię Szarych Szeregów i usłyszą o mniej znanych akcjach z udziałem harcerzy.

Stare Miasto w ogniu”, „Ogród w ogniu” (spacer po Sadybie), „Szlakiem „Zośki” i „Parasola” etc. – spacery lub przejazdy autokarem poświęcone wydarzeniom w czasie Powstania w poszczególnych dzielnicach lub związane z oddziałami.

Zabić katów…”przejście przez  dawną niemiecką  Dzielnicę Policyjną szlakiem akcji kompani wydzielonej „Agat/Pegaz”. W trakcie spaceru staniemy na miejscu jednej z najgłośniejszych operacji przeprowadzonej przez żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego – specjalnej operacji bojowej „Kutschera”.

Baśnie i legendy warszawskie” – w trakcie spaceru znajdziemy się w miejscach znanych z warszawskich legend i bajek. Poprzez pryzmat baśni dzieci poznają historię Warszawy.

Sekrety Łazienek Królewskich”w trakcie zwiedzania parku łazienkowskiego odkrywamy tajemnice z nim związane. Poznamy historię najważniejszych budowli wzniesionych na przestrzeni wieków w tym miejcu ale zajrzymy również w boczne alejki by odszukać między innymi unikatowy zegar, upamiętnienie grodu na Jazdowie czy śpiącego, kamiennego psa.

Rzeckiemu śni się Bonaparte…” – spacer w trakcie którego odwiedzimy miejsca opisane w powieści „Lalka” Bolesława Prusa oraz poszukamy śladów jej bohaterów. Przewodnik opowie również o warszawskich dziejach autora książki.

Kapelusze z głów, panowie – oto geniusz!” w trakcie wędrówki odwiedzimy miejsca związane z osobą Fryderyka Chopina. Zobaczymy, gdzie mieszkał, gdzie się uczył oraz skąd wyruszył w podróż, by nigdy do Polski nie powrócić. Wróciło jego serce i do dzisiaj pozostaje w Warszawie.

Paryż Północy? – Warszawa między wojnami”spacer możliwy w kilku wariantach. W trakcie każdego przenosimy się do Warszawy międzywojennej by poznać ówczesne życie jej mieszkańców – tych z wyższych sfer i tych gorzej sytuowanych. Możliwa również podróż w przeszłość w aspekcie architektonicznym. W trakcie wędrówki w czasie i przestrzeni poszukamy do dzisiaj zachowanych śladów dawnego miasta.

Warszawa szlakiem czerwonych latarni”spacer dla dorosłych poświęcony aspektowi życia dawnego miasta zazwyczaj pomijanemu w podręcznikach. W trakcie poznamy warszawskie dzieje grzechu, miejsca związane płatną miłością na przestrzeni stuleci oraz zastanowimy się nad przyczynami zjawiska oraz wpływem prostytucji na kształtowanie się miasta i stosunków społecznych w danej Warszawie.

Spacer z duchami” w trakcie wędrówki ulicami Starego Miasta poznamy dramatyczne historie z przeszłości Warszawy, czasem mające wpływ na dzieje Rzeczypospolitej, powiązane z legendami o staromiejskich duchach.Każdy, dziecko czy dorosły, znajdzie opowieść dla siebie.

Jeżeli chcielibyście Pastwo zamówić spacer lub wycieczkę na dowolny temat tak po Warszawie jak i dalej prosimy o kontakt lub potrzebna jest konsultacja w zakresie ustalenia trasy prosimy o kontakt:

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

telefon 514-784-177 lub 508 101 105

Masz pytanie? Napisz do nas:

=