Zapraszamy Państwa na wyjazd w czasie którego odwiedzimy jedyny na Podlasiu zamek, wejdziemy do pałacowych wnętrz oraz będziemy wędrować, a nawet pływać w pięknych okolicznościach przyrody.

Kładka Śliwno-Waniewo to bez wątpienia jedna z największych atrakcji Narwiańskiego Parku Narodowego. Ta drewniana kładka, która łączy niewielkie narwiańskie miejscowości Śliwno i Waniewo, poprowadzona jest w poprzek doliny Narwi nad bagiennymi, niedostępnymi terenami. Ma dokładnie 1050 metrów długości oraz kilka przepraw pływającymi pomostami zawieszonymi nad rozlewiskami na stalowych linach. Spacerując nią można zaobserwować i usłyszeć wiele z ponad 200 gatunków ptaków występujących w parku. Kładka Śliwno-Waniewo dostępna jest także dla rowerzystów.

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. Mały pałacyk bieli się pośród zieleni okalającego go parku z fosami, kanałami wodnymi, romantycznymi alejkami i mostkami. Miejsce to urocze, spokojne, doskonałe na spacer we dwoje. W muzeum mieści się stała ekspozycja wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku. Muzeum gromadzi eksponaty i dokumenty związane z historią pałacu i jego właścicieli, oraz meble i wyroby rzemiosła artystycznego z XVIII i XIX wieku. W działalności edukacyjno-oświatowej poprzez różne formy zajęć interaktywnych w przystępny sposób przybliża sztukę, kulturę i obyczaje minionych epok.

Zamek w Tykocinie został zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta. Rekonstrukcja bryły została przeprowadzona na podstawie danych archeologicznych i źródeł historycznych. Teren zamku został także dokładnie zbadany pod kątem archeologicznym.  Aktualnie funkcjonująca część zamku obejmuje – skrzydło południowe z basztami: Turmą i Rogową oraz część skrzydła północno-zachodniego. W odbudowie jest baszta Biała i część skrzydła północnego. 

Ponieważ wielokrotnie byliśmy proszeni o pozostawienie czasu wolnego w Tykocinie, tym razem zdecydowaliśmy pozostawić Państwu do wyboru, czy chcecie we własnym zakresie odwiedzić synagogę, czy spacerować brzegami Narwi, fotografując ptaki brodzące.

PROGRAM

Spotykamy się w sobotę, 11 czerwca 2022, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego, o godzinie 7:15. O godzinie 7:30 wyruszamy w kierunku Tykocina.

Około godziny 10:00 godzinny spacer po Tykocinie.

Około godziny 11:00 czas wolny.

Godzina 12:00 – wejście na ekspozycję tykocińskiego zamku.

Godzina 13:00 – obiad w restauracji „Tejsza”. Cena wycieczki nie obejmuje obiadu. Menu i cena podane poniżej.

Po posiłku, około godziny 14:00 przejazd do Waniewa.

Przejście kładką przyrodniczą (1050 metrów) z Waniewa do Śliwna. Po drodze na kładce cztery promy samoobsługowe.

Około godziny 16:00 początek zwiedzania Muzeum Wnętrz Pałacowych w Chroszczy.

Po godzinie 17:00 odjazd w kierunku Warszawy.

Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 19:30.

Uwaga! Ze względu na absolutny zakaz zatrzymywania się autokarów turystycznych na przystankach MZA nie zatrzymujemy się po drodze, by kogoś wysadzić. (Chyba, że ktoś jest skłonny uregulować mandat w wysokości 2 tysięcy złotych).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 228,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku.

Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie 40,00 PLN
-rosół żydowski na gęsinie z farfelkami (zacierka) – podawany w wazach
-kreplech (8 pierożków z wołowiną okraszone cebulką) podawane na talerzach
-2 surówki / woda, kompot podawane w dzbankach.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 60,00 PLN.

CAŁOŚĆ KWOTY MOŻNA WPŁACIĆ WRAZ Z ZADATKIEM LUB DOKONAĆ DOPŁATY DO PIĄTKU 27 MAJA 2022.

NUMER KONTA: W tytule przelewu prosimy wpisać hasło „WANIEWO”

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi Biuro Przewodnickie Arktour nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.