Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Od 228 lat (!!!) oferują niepowtarzalne w skali światowej wyroby.

W czasie naszej wycieczki będziemy mieli okazję przekonać się, jak powstaje ćmielowska porcelana.

W pierwszym w Polsce Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie zamiast tradycyjnego oprowadzania turyści odbywają podróż z przewodnikiem i poznają „na żywo” cały proces produkcji porcelanowych figurek. Ogromną atrakcją jest wejście do wnętrza starego, oryginalnego pieca, który służył do wypału porcelany, a który obecnie jest wyjątkową salą multimedialną, w której przybliżany jest proces produkcji porcelany.

Na każdym etapie zwiedzania obiektu zwiedzający mają możliwość dotknięcia surowców oraz elementów wykorzystywanych przy wytwarzaniu porcelany, mogą poczuć jaką strukturę ma biskwit i jak gładka jest figurka po szkliwieniu, jak wygląda biała a jak różowa porcelana, a na ich oczach malarka zdobi porcelanę farbami ceramicznymi lub złotem.

Przy okazji zwiedzania Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie weźmiemy udział w warsztatach, w trakcie których będzie okazja do własnoręcznego stworzenia porcelanowej róży i zabrania jej do domu. Wypalamy już we własnym zakresie, zgodnie z instrukcjami ćmielowskich specjalistów, po powrocie do domu. Będzie też możliwość dokonania zakupów w firmowym sklepie.

Czas zwiedzania Żywego Muzeum Porcelany wraz z warsztatami to około 2,5 godziny.

Po wizycie w ćmielowskim Muzeum udamy się na obiad do Opatowa, a potem, pod opieką lokalnego przewodnika wyruszymy na krótki spacer, około 1,5 godziny, po tym pełnym historii mieście. O ile nie będzie odbywała się żadna ceremonia, wejdziemy do kolegiaty pod wezwaniem świętego Marcina z Tours, wzniesionej na początku XIII wieku (!!!). Świątynia jest unikatowym zabytkiem architektury romańskiej.

PROGRAM

Spotykamy się w sobotę, 6 listopada 2021, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 7:00. W drodze do Ćmielowa zatrzymamy się na krótki postój.

W drodze do Ćmielowa dłuższy postój na kawę lub herbatę.

Godzina 11:00 rozpoczęcie zwiedzania Muzeum Żywej Porcelany.

Około godziny 14:00 obiad w Opatowie. Możliwe jest zamówienie posiłku: Żurek z jajkiem i kiełbasą / Kotlet schabowy (200g) z jajkiem sadzonym, ziemniaki + zestaw surówek / kompot w cenie 40,00 PLN.

Godzina 15:00 spotkanie z opatowskim przewodnikiem.

Spacer po Opatowie. Kolegiata pod wezwaniem świętego Marcina z Tours.

Około 16:30 wyjazd w kierunku Warszawy. Przewidywany powrót na plac Bankowy około godziny 20:00

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 222,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, koszt warsztatów w Muzeum Żywej Porcelany (42,00 PLN), opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Możliwe jest zamówienie zestawu obiaodwego: Żurek z jajkiem i kiełbasą / Kotlet schabowy (200g) z jajkiem sadzonym, ziemniaki + zestaw surówek / herbata w cenie 40,00 PLN.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 22 PAŹDZIERNIKA 2021.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „Ćmielów03”.)

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 20 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków. Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”. Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.