Zapraszamy na wycieczkę szlakiem cystersów. Odwiedzimy dwa opactwa, należące do tego zgromadzenia zakonnego, przepiękną kolegiatę, wzniesioną na przełomie XV i XVI wieku, a, korzystając z okazji, zwiedzimy Końskie i Wąchock. Opis oczekujących nas atrakcji oraz informacje techniczne poniżej.

Zespół opactwa cystersów w Sulejowie został uznany za pomnik historii w 2012 roku. Klasztor obronny z kościołem, zabudowaniami i ich reliktami oraz obwarowaniami i terenem dawnych ogrodów to jeden z bardziej nobliwych i najcenniejszych polskich zabytków o wysokiej randze artystycznej oraz wartościach historycznych i naukowych. Zwiedzanie Klasztoru i Muzeum z przewodnikiem.

Przejazd do Końskich.

Końskie – to miasto powiatowe w woj. świętokrzyskim. Jedną z jego największych atrakcji jest zespół parkowo-pałacowy, zaprojektowany przez Franciszka Marię Lanciego. Z przewodnikiem zobaczymy jego najciekawsze elementy: skrzydła pałacowe, Gloriettę, Świątynię Grecką oraz Oranżerię Egipską ozdobioną figurami faraonów. Zobaczymy też kolegiatę pw. św. Mikołaja, która powstała na przełomie XV i XVI w.

Przejazd do Wąchocka

Wąchock – to niewielkie miasteczko w Górach Świętokrzyskich, które słynie z Klasztoru Cystersów i dowcipów o sołtysie. W trakcie pobytu zwiedzimy Kościół i Klasztor Cystersów z zabytkowymi, romańskimi wnętrzami oraz Muzeum Pamięci Walki o Niepodległość. Klasztor został w 2017 roku uznany za Pomnik Historii. Udamy się także na spacer po miasteczku. Zobaczymy Aleję Humoru i pomnik słynnego Sołtysa, ruiny Pałacu Schoenberga – dawnych zakładów metalowych, pomnik legendarnego dowódcy AK – mjr. Jana Piwnika „Ponurego”, Dworek Langiewicza oraz lessowy wąwóz Rocław. W trakcie zwiedzania odpoczynek nad Wąchockim Zalewem.

PROGRAM RAMOWY

UWAGA !!! Wyjazd odbywa się zgodnie z zaleceniami SANEPIDU, obowiązującymi w dniu wyjazdu.

  • Spotykamy się w sobotę, 29.05.2021 o godzinie 6:45 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. Wyruszamy o godzinie 7:00 w kierunku Sulejowa.

  • Wizyta w zespole opactwa cystersów w Sulejowie.

  • Zwiedzanie miasta Końskie zgodnie z opisem.

  • Zwiedzanie Wąchocka zgodnie z opisem. W klasztorze przerwa na posiłek.

  • Powrót do Warszawy około godziny 19:30.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Ponieważ nie mamy pewności, jakie zalecenia i ograniczenia będą obowiązywać w dniu wyjazdu, w tej chwili przyjmujemy wyłącznie zapisy chętnych, bez konieczności potwierdzania rezerwacji wpłatą. Gdy będziemy mieć pewność, że wycieczka dojdzie do skutku, zwrócimy się do Państwa o dokonanie wpłaty stosownych środków.

KOSZT WYCIECZKI – 199,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Istnieje możliwość zamówienia obiadu w klasztorze w Wąchocku. Cena około 35,00 PLN. Menu zostanie przedstawione, gdy wyjazd będzie potwierdzony.

NUMER KONTA:

W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „SULEJÓW”.

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 20 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Brak wolnych miejsc. Możliwy wpis na listę rezerwową.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ  ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.