Zapraszamy Państwa na łono natury w rejon Gór Świętokrzyskich. Na trasie naszego wyjazdu spotkamy Henryka Sienkiewicza, pójdziemy tropami dinozaurów (kamienie do rzucania w olbrzymy znajdziemy na miejscu), warto też zrobić rachunek sumienia, gdyż na chwilę trafimy do Piekła.

Ponieważ poruszać się będziemy po terenach odludnych, konieczne będzie zabranie ze sobą własnego prowiantu oraz wygodnych butów.

👉👉 Oblęgorek – wizyta w pałacyku, który wraz z majątkiem ziemskim Henryk Sienkiewicz otrzymał od społeczeństwa polskiego z okazji 25-lecia swojej pracy artystycznej. Aby do niego dotrzeć, wyruszymy na spacer blisko kilometrową Aleją Lipową. Ekspozycja przedstawia rekonstrukcję wnętrz, w których mieszkał Henryk Sienkiewicz podczas swoich pobytów w Oblęgorku oraz nowoczesną wystawę biograficzną. Następnie udamy się na krótki spacer do rezerwatu przyrody Barania Góra, w którym zobaczymy malowniczy wąwóz lessowy.

👉👉  Dąb Bartek – to świętokrzyski staruszek pamiętający odległe historyczne czasy. Według podań i legend pod jego konarami wypoczywali polscy królowie. Dziś to jedno z najstarszych drzew w Polsce objęte ochroną pomnikową, a na pewno jedno z najsłynniejszych drzew w naszym kraju.

👉👉  Skałki Piekło pod Niekłaniem – zostały uznane za najpiękniejszy rezerwat przyrody nieożywionej w woj. świętokrzyskim. Chroni się tu osobliwe form skalne, które przyjmują kształty grzybów, stołów, ambon, czy kazalnic. Według legendy miały tu pokutować diabły, zesłane przez samego Lucyfera. Spacer płaską, leśną ścieżką, ok. 1,7 km w jedną stronę.

👉👉  Gagaty Sołtykowskie kraina świętokrzyskich dinozaurów. W dawnym kamieniołomie, w którym latach 70. odkryto gagat – jedną z największych ciekawostek geologicznych Regionu Świętokrzyskiego oraz natrafiono również na tropy dinozaurów. Ewenementem na skalę światową jest zachowanie się zarówno tropów osobników dorosłych jak i młodych podążających obok siebie. Zostawiły je roślinożerne zauropody i jest to dowód na ich stadne życie. Spacer leśną, płaską ścieżką, częściowo po drewnianych kładkach, ok. 1 km w jedną stronę.

PROGRAM RAMOWY

👉 Spotykamy się w niedzielę, 30 czerwca 2024, o godzinie 06:45 przed Pałacem Kultury na parkingu od strony Alej Jerozolimskich przed Kinoteką.

👉 Miejsce spotkania widoczne pod linkiem: https://tinyurl.com/2s3c5fpy

👉 Dąb Bartek.

👉 Oblęgorek. Spacer około kilometrową Aleją Lipową. Zwiedzanie ekspozycji. Krótki spacer do wąwozów lessowych.

👉 Skałki Piekło pod Niekłaniem. Spacer płaską, leśną ścieżką, ok. 1,7 km w jedną stronę.

👉 Gagaty Sołtykowskie. Spacer leśną, płaską ścieżką, częściowo po drewnianych kładkach, ok. 1 km w jedną stronę.

👉 Odjazd w kierunku Warszawy około godziny 18:00. Planowany przyjazd na plac Bankowy około godziny 20:30.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 260,00 PLN/osoba

‼️Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN), oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

‼️Cena nie obejmuje posiłku. ‼️‼️‼️Ponieważ będzie poruszać się po terenach odludnych, a co za tym idzie, pozbawionych bazy gastronomicznej, należy zaopatrzyć się we własny prowiant.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI. Jeśli ktoś sobie życzy, może od razu dokonać wpłaty całości kwoty.

Całości płatności należy dokonać przelewem do 21 czerwca 2024 (piątek).

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób. Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków. Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

NUMER KONTA: W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „SIENKIEWICZ” .

Arktour/mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ
(Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.