Zapraszamy Państwa na wycieczkę w trakcie której doskonałe wino mieszać się będzie z Wielką Historią, a wszystko to pośród pięknych krajobrazów. Między innymi spoglądać będziemy na przełomy rzeki Bug z dwóch Gór Zamkowych (w Mielniku i Drohiczynie) oraz… na odkrywkową kopalnię kredy. Wejdziemy również na teren unikatowego rezerwatu przyrody Góra Uszeście. Poza degustacją wina nadarzy się również okazja konsumpcji lokalnych potraw jakimi są kartacze czy zaguby.

Winnica „Korol”. Koneserów polskich win i tym, którzy o winie dopiero chcą czegoś się dowiedzieć i zasmakować, powinno zainteresować zwiedzanie winnicy i winiarni oraz degustacja produkowanych w Winnicy Korol win. Pracownicy winnicy oprowadzają po terenie, opowiadając jak powstała, jakie uprawiane są odmiany winorośli oraz mówią o sposobach pielęgnacji winorośli i winifikacji oraz osiągnięciach Winnicy Korol w jakości produkowanych win.

Winnicę Korol” założył w 2010 roku Mikołaj Korol, właściciel gospodarstwa ekologicznego. Po zwiedzaniu winnicy można będzie dokonać zakupu wina.

Mielnik. Gród mielnicki powstał najprawdopodobniej w 1038 roku. W czasie zwierzchności książąt mazowieckich w 1440 roku od Bolesława IV Mazowieckiego Mielnik otrzymuje prawa miejskie. Pierwsza wzmianka o istnieniu zamku mielnickiego pochodzi z 1379 roku. Okres świetności Mielnika przypada na czasy panowania Jagiellonów.

W 1486 roku na zamku mielnickim przebywał Kazimierz Jagiellończyk. W 1501 roku oczekiwał tu na koronę polską Aleksander. Tu zostają podpisane dwa ważne dokumenty unia mielnicka i przywilej mielnicki. Aleksander na zamku mielnickim przebywał także w latach 1503 i 1504.

Ponownie oczekuje tu w 1505 roku na koronę Zygmunt zwany później Starym. W tymże roku zostaje zwołany tu sejm litewski. Pobyty monarchów stawiały Mielnik w pierwszym rzędzie miast litewskich. W 1569 roku Mielnik wraz z województwem podlaskim zostaje wcielony do Korony Polskiej.

Drohiczyn, malownicze miasteczko nad Bugiem, to historyczna stolica Podlasia. Powstało na początku XI wieku. Ponieważ leżało na pograniczu polsko-ruskim miało bardzo duże znaczenie handlowe jako komora celna. Miasto wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk – należało do Mazowsza, Litwy i Korony. Stolicą Podlasia było od 1520 roku.

Dziś o wspaniałej przeszłości Drohiczyna świadczą zabytki i ciekawe miejsca, których w tym niewielkim miasteczku nie brakuje. Poza Górą Zamkową i schronem bojowym Linii Mołotowa znajdziemy trzy kościoły i cerkiew prawosławną, a także trzy zespoły poklasztorne: franciszkanów, jezuitów i benedyktynek.

Ciekawostką jest fakt, że w 1253 roku w mieście odbyła się koronacja jedynego króla w dziejach Rusi – Daniela Romanowicza – prawnuka Bolesława Krzywoustego.

W Drohiczynie będziemy mogli spróbować lokalnych potraw.

PROGRAM

👉 Spotykamy się w sobotę, 28 września 2024, o godzinie 07:45 przed Pałacem Kultury na parkingu od strony Alej Jerozolimskich przed „Kinoteką”.

👉 Około godziny 11:00 początek zwiedzania Winnicy Korol. Zwiedzanie winnicy potrwa około dwóch godzin.

👉 Po wizycie w winnicy około godzinne zwiedzanie Mielnika. Między innymi wejście na Górę Zamkową, taras widokowy na kopalnię kredy oraz rezerwat Góra Uszeście.

👉 Przejazd do Drohiczyna.

👉 O godzinie 15:00 przerwa obiadowa w Drohiczynie. Można zamówić regionalny obiad. Szczegóły poniżej.

👉 Po obiedzie zwiedzanie Drohiczyna. Między innymi wejście na Górę Zamkową, pozostałości Linii Mołotowa, świątynie z zewnątrz.

👉 Około godziny 17:30 odjazd w kierunku Warszawy.

👉 Planowany powrót na parking przed Kinoteką około godziny 19:30.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 192,00 PLN/osoba

Cena obejmuje, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej, dopasowanym do wielkości grupy.

❗️Cena nie obejmuje kosztu zwiedzania Winnicy Korol. Koszt zwiedzania winnicy to 50,00 PLN, płatne obligatoryjnie gotówką przy wejściu do autokaru.

❗️Możliwe jest zamówienie obiadu: zupa z soczewicy, miks regionalny (kartacz, zaguby, babka z surówkami), woda z cytryną. Koszt obiadu – 55,00 PLN

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN LUB CAŁOŚCI KWOTY W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. JEŚLI DOKONANO WPŁATY ZADATKU, DOPŁATY POZOSTAŁEJ CZĘŚCI NALEŻY DOKONAĆ DO PIĄTKU, 13 WRZEŚNIA 2024. PO TYM TERMINIE DOKONUJEMY WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA:

W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „MIELNIK”.

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatku.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105 / e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Strona firmowa: www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.