Zapraszamy na wycieczkę, w trakcie której zwiedzimy jedno z najstarszych polskich miast oraz odpoczniemy na łonie natury, poznając historię mazowieckiej wsi.

Płock to jedno z najstarszych polskich miast. Historia jego powstania sięga X wieku, kiedy to na niezamieszkałym wówczas Wzgórzu Tumskim powstał ośrodek kultu pogańskiego. To i dogodne położenie u zbiegu szlaków handlowych zdecydowało o skupieniu się ludności właśnie w tym miejscu.

Ze Wzgórza Tumskiego rozciąga się niesamowity widok na wiele ważnych zabytków, które otoczone są niepowtarzalnym krajobrazem tworzonym przez szeroką dolinę Wisły. W najwyższej partii brzegu Wisły znajduje się, pochodzący z XIV wieku Zamek Książąt Mazowieckich, którego czerwone, wysokie wieże wyłaniające się spośród drzew, tworzą nietypowy, bardzo swoisty i znamienny charakter tego miejsca.

Stary Rynek zdobi przepiękny, wykonany w stylu klasycystycznym, ratusz. Mariawicką katedrę wzniesiono przed I Wojną Światową. Kościół jest fenomenalnym punktem odniesienia dla angielskiego, neogotyckiego stylu architektonicznego. Budowla jest katedrą wyznawców Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, co związane jest z faktem iż Płock funkcjonuje jako główny ośrodek tego wyznania.

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu tworzy grupa 72 obiektów mieszkalnych, gospodarczych,  przemysłowych i sakralnych, które uzupełniają elementy tzw. małej architektury jak kapliczki, piwnice i studnie. Zestawione w zespoły i zagrody o różnorodnym układzie i wielkości ukazują jeden z typów XIX-wiecznej wsi, tzw. rzędówkę. Na ekspozycji znajdziemy też tak zwane muzealia ruchome, czyli piętnaście tysięcy drobnych i większych rzeczy, będących reprezentacją wszystkich elementów świata, jaki otaczał mieszkańców mazowieckiej wsi od końca XIX do połowy wieku XX. Tworzą go przedmioty gospodarstwa domowego, meble, tkaniny, zabawki, obiekty kultu religijnego, narzędzia i maszyny rolnicze oraz warsztaty pracy rzemieślniczej.

PROGRAM

 • Spotykamy się o godzinie 6:45, w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego na placu Bankowym. O godzinie 7:00 odjazd w kierunku Płocka.
 • W czasie podróży do Płocka przewidziany został krótki postój na poranną kawę.
 • Około godziny 9:15 spotkanie z lokalną przewodniczką i początek spaceru po Płocku. Wzgórze Tumskie, Rynki Starego Miasta, panorama Wisły, Ratusz, pomnik i dom urodzenia Władysława Broniewskiego.
 • Około godziny 12:00 zakończenie spaceru z przewodniczką.
 • 13:15. Dla zainteresowanych posiłek w restauracji w pobliżu Wzgórza Tumskiego. Szczegóły w informacjach poniżej.
 • Około godziny 14:15 wyruszamy w kierunku Muzeum w Sierpcu.
 • W godzinach 15:00 – 17:00 będziemy poznawać historię wsi mazowieckiej pod opieką muzealnych przewodników.
 • Około godziny 19:30 powrót do Warszawy (Plac Bankowy).

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 185,00 PLN/osoba

 • Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN), oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.
 • Cena nie obejmuje posiłku. Posiłek we własnym zakresie.

Można zamówić obiad w cenie 40,00 PLN złożony z Rosołu z domowym makaronem (400 ml) / Gołąbków z kaszą gryczaną i grzybami z sosem pieczarkowym i ziemniakami (300g)/herbaty. Płatność gotówką przy wsiadaniu do autokaru.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 60,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DOKONANIA REZERWACJI. Jeśli ktoś sobie życzy, może od razu dokonać wpłaty całości kwoty.

Całości płatności należy dokonać przelewem do dnia 10 września 2021 (piątek).

 • Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.
 • Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.
 • Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona..

NUMER KONTA: (W tytule przelewu prosimy wpisać hasło „PŁOCK„) .

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.