Zapraszamy na wycieczkę podczas której będziemy spacerować po Łowiczu i Parku Krajobrazowym w Arkadii oraz wejdziemy do Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie i Muzeum Ludowego Rodziny Brzozowskich w Sromowie.

Łowicz jest jednym z najstarszych miast w Polsce. We wczesnym średniowieczu znajdował się tutaj drewniany gród obronny, strzegący przeprawy przez bagnistą dolinę Bzury. Obecnie w mieście zarejestrowanych jest 101 zabytków.

Tylko w Łowiczu można zobaczyć:

*jedyny w Polsce trójkątny rynek z zachowanym średniowiecznym układem architektonicznym,

*katedrę zwaną „Wawelem Mazowsza”, która jest mauzoleum dwunastu prymasów Polski, podniesioną przez Jana Pawła II, w czerwcu 1999 roku, do rangi bazyliki mniejszej,

*Muzeum w Łowiczu z charakterystycznym skansenem pełnym eksponatów łowickiej sztuki ludowej (stroje ludowe, wycinanki, pająki, rzeźby, meble, wyposażenie zagrody) oraz piękną barokową kaplicą św. Karola Boromeusza, z freskami Michała Anioła Palloniego

*najpiękniejsze na północ od Alp freski barokowe.

*Stary Rynek z jego charakterystyczną zabudową.

Park krajobrazowy w Arkadii, który powstał pod koniec XVIII wieku, inspirował wielu artystów. Arkadia to w końcu mityczna kraina szczęścia, gdzie nie doznamy trosk czy lęków.

Park romantyczny związany jest z Heleną Radziwiłłową, która, urządzając swój ogród, opierała się na ówczesnych trendach. To właśnie pod koniec XVIII wieku do Polski dotarł styl ogrodowy zwany angielskim — cechował się on romantyczną, delikatną i bardziej naturalną aranżacją. Równo przycięte drzewa i krzewy nie pasowały do tej estetyki. Ogrody te miały przypominać lasy. Helena Radziwiłłowa pracowała nad parkiem w Arkadii aż do swojej śmierci.

Pałac w Nieborowie jest jedną z najbardziej znanych polskich rezydencji magnackich. To idealne miejsce na weekendowy wypad poza miasto dla mieszkańców Łodzi lub Warszawy, aby odpocząć od zgiełku wielkiego miasta.

Zespół pałacowo – parkowy w Nieborowie wzniesiony według projektu Tylmana z Gameren, jest jedną z najbardziej znanych polskich rezydencji magnackich. W 1774 r. stał się własnością Radziwiłłów. Na kompleks składają się: pałac, wozownia, manufaktura, oficyna, oranżeria oraz 2 parki: francuski – geometryczny i angielski.

Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich to własnoręcznie wykonane lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, obrazy oraz hafty. Ponad 600 figurek (większość ruchoma) pokazuje święta religijne i sceny z życia łowickiej wsi. Wykonane zostały również postacie z historii naszego kraju jak i ze sportu. Dodatkowo w dwóch pawilonach można oglądać ponad 30 zaprzęgów konnych z okolic Łowicza.

PROGRAM

Spotykamy się na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego w sobotę, 25 marca 2023, godzinie 8:15.

10.00 – 12.30 – Zwiedzanie Łowicza – muzeum regionalne + Bazylika Katedralna + spacer po starówce
12.45 – 13.30 – Spacer po Parku Krajobrazowym w Arkadii.
13.45 – 14.30 – przerwa na posiłek w Nieborowie.
14.30 – 16.30 – kompleks pałacowo-parkowy w Nieborowie.
17:00- 18.00 – Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich w Sromowie.

Planowany powrót do Warszawy na plac Bankowy około godziny 19:30.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki – 181,00 PLN/osoba

Cena obejmuje koszty związanie z wyjazdem: przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (do 10 000,00 PLN).

Cena nie obejmuje biletów wstępu, posiłku oraz wydatków własnych Uczestników.

Koszt biletów wstępu – 109,00 PLN/osoba (bilety normalne) lub 85,00 PLN/osoba płatne obligatoryjnie przed wejściem do pojazdu.

Koszt biletów wstępu

 

Bilet

Normalny

Ulgowy

Zespół pałacowo – parkowy w Nieborowie

46,00 zł

36,00 zł

Park krajobrazowy w Arkadii

16,00 zł

10,00 zł

Muzeum Ludowe Rodziny Brzozowskich

15,00 zł

15,00 zł

Muzeum Regionalne w Łowiczu

20,00 zł

15,00 zł

Skansen przy Muzeum Regionalnym

12,00 zł

9,00 zł

RAZEM

109,00 zł

85,00 zł

Opcjonalnie 42,00 PLN/osoba – obiad w Nieborowie złożony z rosołu / fileta drobiowego panierowanego z ziemniaczkami z koperkiem i zestawu surówek / woda z cytryną

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

————————–

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN.

CAŁOŚĆ KWOTY MOŻNA WPŁACIĆ WRAZ Z ZADATKIEM LUB DOKONAĆ DOPŁATY DO PIĄTKU 11 MARCA 2023.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: W tytule przelewu prosimy wpisać hasło „ŁOWICZ”

Arktour: mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie Arktour, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”. Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.