Góry Świętokrzyskie nieodparcie kojarzą się magią oraz legendami i na taką właśnie magiczną, pełną legend trasę w Góry Świętokrzyskie Państwa zapraszamy. Odwiedzimy między innymi nowo otwarty Park Legend w Nowej Słupi i chętni będą mogli poczuć się jak prawdziwa czarownica wsiadając na symulator lotu na miotle.

Święta Katarzyna leży w centrum Gór Świętokrzyskich, u podnóża najwyższego wzniesienia – Łysicy (614 m). W Świętej Katarzynie powstało w 1910 roku pierwsze w Górach Świętokrzyskich schronisko turystyczne.

Tu po raz pierwszy spotkamy się ze świętokrzyskimi legendami. Podczas zwiedzania odwiedzimy klasztor Bernardynek, gdzie poznamy historię miejsca oraz legendę o Rycerzu Wacławku i figurze świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Dotrzemy do kapliczki Żeromskiego i przekroczymy gościnne progi Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Czerpiąc wodę posłuchamy magicznych opowieści o cudownych właściwościach źródełka świętego Franciszka i dwóch siostrach, które mieszkały na szczycie Łysicy.

Święty Krzyż (Łysa Góra, 595 m n.p.m.) to wzniesienie położone na wschodnim krańcu znajdującego się w centralnej części województwa pasma Łysogór.

Święty Krzyż to najbardziej magiczne miejsce w Regionie. To tu, po lasach Puszczy Jodłowej spaceruje święty jeleń, czarownice zlatują się na sabaty, cyklopi usypali gołoborze, a pielgrzymi zmierzają do Sanktuarium Świętego Krzyża. Na szczyt Łysej Góry (Świętego Krzyża) wjedziemy z Huty Szklanej meleksami. Zwiedzimy klasztor, kościół i Kaplicę Świętego Krzyża, a piękne widoki gołoborza i panoramy gór będziemy podziwiać z platformy widokowej. Po wizycie na szczycie Łysej Góry zjedziemy do Huty Szklanej melexami.

Park Legend w Nowej Słupi. (…) Skąd się wzięło madejowe łoże i czym zawinił zbój Kak, że zawisł na szubienicy w Krakowie? Jak wyglądały sabaty czarownic na Łysej Górze i czego bały się diabły? Kim był tajemniczy pielgrzym i z czego zasłynęło cudowne źródełko?  Prastare Góry Świętokrzyskie kryją wiele tajemnic, przekazywanych z pokolenia na pokolenie w legendach i podaniach.  Znają je mieszkańcy tych gór. Czasem nawet spisują dla potomnych. My postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu, opisać i pokazać, aby zachować dla przyszłości to bezcenne, niematerialne dziedzictwo kulturowe regionu.  Tak powstała idea budowy Parku Legend (…)

Wchodząc do Parku wkroczymy do świata świętokrzyskich legend. W nowoczesnym, multimedialnym obiekcie weźmiemy udział w sabacie czarownic, zejdziemy do piekła, odkryjemy tajemnice Zamku w Chęcinach i usłyszymy mnóstwo niesamowitych opowieści. Na własnej skórze poczujemy magię Regionu Świętokrzyskiego. W sali edukacyjnej będziemy mogli eksperymentować, bez skrępowania dotykać interaktywnych urządzeń i doświadczyć niesamowitego – odbyć lot w symulatorze lotu na miotle!

PROGRAM

Spotykamy się na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego w niedzielę 24 września 2023 o godzinie 06:45.

Po drodze w kierunku Gór Świętokrzyskich zatrzymamy się na poranną kawę.

Około godziny 10:00 przyjazd do Świętej Katarzyny, początek zwiedzania.

O godzinie 11:30 przejazd Melexami na Święty Krzyż. Planowany czas zwiedzania to około dwóch godzin. Powrót również Melexami.

O godzinie 14:00 przerwa na posiłek. Możliwe jest zamówienie obiadu, menu podane poniżej.

Punktualnie o godzinie 15:10 wejście do Parku Legend Świętokrzyskich. Czas wizyty w Parku to około 1,5 godziny.

Planowany odjazd w kierunku Warszawy około godziny 17:00.

Zakładany przyjazd na plac Bankowy o godziny 20:00.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

UWAGA! ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ WCZEŚNIEJSZEGO ZAKUPU BILETÓW DO PARKU LEGEND LISTA UCZESTNIKÓW ZOSTANIE ZAMKNIĘTA W CZWARTEK 14 WRZEŚNIA 2023. PO TYM TERMINIE CHĘTNYCH PROSIMY O KONTAKT TELEFONICZNY LUB MAILOWY.

KOSZT WYCIECZKI – 244,00 PLN

Cena obejmuje przejazd autokarem klasy turystycznej, dostosowanym do wielkości grupy, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz .

Cena nie obejmuje posiłku oraz biletów wstępu.

MOŻLIWE JEST ZAMÓWIENIE OBIADU W CENIE 45,00 PLN . Menu: Żurek z jajkiem i kiełbasą / filet z piersi kurczaka.

KOSZT BILETÓW                         Normalny                 Ulgowy

Świętokrzyski Park Narodowy               16,00 zł                        8,00 zł

Park Legend                                            27,00 zł                        22,00 zł

Melex                                                       20,00 zł                       20,00 zł

RAZEM                                             63,00 zł                      50,00 zł

Płatność za bilety i zamówiony posiłek przyjmowana jest obligatoryjnie przed wejściem do autokaru.

——

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 15 WRZEŚNIA 2023.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „LEGENDY”)

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

 

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105 / e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Strona firmowa: www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.