Zapraszamy Państwa do złożenia wizyty w dwóch unikatowych i nowoczesnych muzeach oraz podreperowania zdrowia u wód. Podczas wycieczki będziemy mogli podziwiać wyjątkowej urody krajobrazy Ponidzia, nazywanego krainą spokoju. Odwiedzimy Chmielnik, Wiślicę i Busko Zdrój.

Synagoga w Chmielniku Świętokrzyski Sztetl. Dzięki multimedialnym mapom regionu, ekranom dotykowym, szybom holograficznym i ukrytym głośnikom, wizyta w dawnej synagodze jest fascynującym „spacerem” po przedwojennych uliczkach Chmielnika. Jest wyprawą w głąb nastroju i tradycji sztetla, spotkaniem z rodziną przygotowującą uroczysty szabat, a także poznawaniem wielu miejsc, w których żyli obok siebie od stuleci Polacy i Żydzi i których nigdzie już w Polsce nie ma.

Ekspozycja została przygotowana wokół unikatowej bimy, wokół której zbudowano multimedialną wystawę, mogącą z powodzeniem konkurować z najlepszymi muzeami żydowskimi na świecie. Bima jest jedynym tego typu obiektem na świecie wykonanym ze szkła.

Bazylika kolegiacka pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny jest najokazalszym obiektem zabytkowym w Wiślicy. Świątynia wzniesiona została z fundacji Kazimierza Wielkiego około 1350 roku na miejscu dwóch poprzednich kościołów romańskich. Kolegiata stanowi rzadki przykład architektury dwunawowej rozdzielonej trzema wielobocznymi filarami wspierającymi tzw. sklepienie palmowe.

Muzeum Archeologiczne w Wiślicy. Na ekspozycji w podziemnym korytarzu powstałym w trakcie przebudowy muzeum, prezentowane są zabytki specjalnie sprowadzone do Wiślicy, ale przede wszystkim te wydobyte podczas prac archeologicznych prowadzonych w ramach modernizacji obiektu. Można tu zobaczyć historyczne poziomy budowlane, wątki kamienne i relikty odsłoniętych obiektów, drobne artefakty archeologiczne w postaci ceramiki, sprzętów i narzędzi metalowych, numizmatyki, pochodzące z prac badawczych wokół kolegiaty.

Najnowsze techniki wizualizacji obiektów pozwalają zwiedzającym zobaczyć m.in. animację budowy bazyliki romańskiej i jej transformację do kolegiaty czy trójwymiarowe modele budowli i przedmiotów używanych przez naszych przodków od IX do XVI wieku.

Zwiedzający mają też okazję zobaczyć relikty I kolegiaty romańskiej fundacji Henryka Sandomierskiego z XII wieku wraz z unikatową Płytą Orantów będącą jednym z najważniejszych i najpiękniejszych przykładów sztuki romańskiej na świecie. Poza tym, znajdują się tam relikty II kolegiaty romańskiej wraz z pozostałościami ceramicznej, ornamentowanej posadzki, datowanej na wiek XIII.

Trasę w muzeum zaplanowano w taki sposób, by jednocześnie zabezpieczyć zabytki i podnieść komfort zwiedzania.

Busko Zdrój to słynne świętokrzyskie uzdrowisko bazujące na wodach siarczkowych, solankach jodkowych oraz borowinach. W trakcie wizyty w Busku czeka nas spacer do pomnika Leszka Czarnego i Wojciecha Belona i po Parku Zdrojowym zaprojektowanym w XIX wieku przez Ignacego Hanusza oraz wizyta w Sanatorium Marconi, gdzie będzie można spróbować słynnych buskich wód.

Sanatorium Marconi jest bezapelacyjnie wizytówką Buska-Zdroju i najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w mieście. Gmach dawnych „Łazienek” zaprojektowany został przez architekta Henryka Marconiego i oddany do użytku w 1836 roku. W holu głównym z okazałymi kolumnami w stylu korynckim znajduje się pijalnia wód jodkowo-bromkowych i siarczkowych.

PROGRAM

👉 Spotykamy się w sobotę, 19 października 2024, o godzinie 06:45 przed Pałacem Kultury na parkingu od strony Alej Jerozolimskich przed „Kinoteką”.

👉 W drodze do Chmielnika powinniśmy zatrzymać się na poranną kawę.

👉 Około godziny 11:00 pierwszy punkt programu – Świętokrzyski Sztetl synagoga i cmentarz żydowski w Chmielniku.

👉 Przejazd do Buska Zdroju i zwiedzanie uzdrowiska. Zwiedzanie potrwa koło półtorej godziny.

👉 Przerwa na posiłek we własnym zakresie.

👉 Przejazd do Wiślicy. Około godziny 16:00 początek zwiedzania Muzeum Archeologicznego w Wiślicy.

👉 Około godziny 17:00 planowany wyjazd w kierunku Warszawy.

👉 Przewidywany powrót przed „Kinotekę” około godziny 20:15.

UWAGA! KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 270,00 PLN/osoba

Cena obejmuje, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej, dopasowanym do wielkości grupy.

Cena nie obejmuje kosztu biletów wstępu do obiektów.

Koszt biletów wstępu do Muzeum w Chmielniku i Wiślicy, płatne obligatoryjnie gotówką przy wejściu do autokaru:

Bilety normalne: 35,00 PLN

Bilety ulgowe: 20,00 PLN

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN LUB CAŁOŚCI KWOTY W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. JEŚLI DOKONANO WPŁATY ZADATKU, DOPŁATY POZOSTAŁEJ CZĘŚCI NALEŻY DOKONAĆ DO PIĄTKU, 04 PAŹDZIERNIKA 2024. PO TYM TERMINIE DOKONUJEMY WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA:

W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „BUSKO2″.

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatku.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105 / e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Strona firmowa: www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.