Zapraszamy Państwa na wycieczkę w trakcie której zwiedzimy dwa miejsca o unikatowym charakterze.

Szydłów stanowi perełkę architektoniczną regionu i urzeka przybywających tu turystów. W połowie XIV wieku z rozkazu Kazimierza Wielkiego wzniesiono tu wapienne mury wraz z zamkiem i trzema bramami, a dzięki zachowanemu do czasów współczesnych XIV-wiecznemu układowi urbanistycznemu zawierającemu wiele elementów tak architektonicznych jak i przestrzennych średniowiecznego miasta zyskał miano “polskiego Carcassonne”.

Średniowieczny Szydłów otaczały mury miejskie o długości 1080 metrów, z których do naszych czasów przetrwało 680 metrów. Do najważniejszych zabytków miasteczka zaliczają się: mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy (Sala Rycerska, Skarbczyk, Brama Zamkowa), kościół farny pod wezw. św. Władysława, kościół pod wezw. W.W. Świętych, synagoga.

Szydłów, o czym nie wszyscy wiedzą, to również stolica polskiej śliwki. Na terenie Gminy Szydłów znajduje się około 1800 hektarów sadów, w 80 procentach śliwowych, Nieznany jest dokładnie czas, kiedy w okolicach Szydłowa zaczęto uprawiać śliwki. Już jednak w XIV-wiecznych zapisach znajdujemy informacje o ogrodach w Szydłowie z których płacono tzw. ogrodne. Obecnie około 25 procent zbieranych w Polsce śliwek pochodzi z okolic Szydłowa.

Szydłów słynie z doskonałych śliwkowych przetworów, cenionych również za granica, a kupić je można w lokalnych sklepach lub punktach informacji turystycznej.

Pałac w Kurozwękach. W skład Zespołu pałacowo – parkowego wchodzą: pałac, pawilon wschodni zwany oficyną, pawilon zachodni zwany oranżerią, budynek stajni cugowej z dobudowanym na początku XIX wieku i strzeżonym przez dwa lwy portalem kolumnowym oraz zachowana część krajobrazowego parku angielskiego, którego prawdziwą ozdobą są platany.

Pałac w Kurozwękach jest jednym z niewielu zabytków w Polsce, pozwalających prześledzić kolejne zmiany stylów: od murowanego zamku rycerskiego, poprzez dwór obronny, do barokowo-klasycznej rezydencji. Zamek został wybudowany przez rodzinę Kurozwęckich, a następnie przechodził kolejno w ręce Lanckorońskich, Sołtyków i Popielów.

W Kurozwękach znajduje się jedyna w Polsce hodowla bizonów amerykańskich. Od grudnia 2000 roku, kiedy to sprowadzonych zostało z Belgii 20 jałówek i 2 byki, stado rozrosło się do ponad 80 sztuk i stale się powiększa.

Bizony można oglądać w naturalnych warunkach, a jednocześnie w historycznym otoczeniu, a każdego roku wiosną można zobaczyć na łące za kurozwęckim pałacem nowe malutkie bizon Przewodnik opowie o ich historii oraz aktualnych anegdotach z nimi związanych. Wszystko wskazuje na to, że stado zaaklimatyzowało się na naszym terenie bez problemów.

PROGRAM

Spotykamy się przed Pałacem Kultury na parkingu od strony Alej Jerozolimskich przed „Kinoteką”w niedzielę, 25 maja 2025 o godzinie 7:15.

👉 W drodze do Szydłowa planowany postój na poranną kawę.

👉 Godzina 11:00początek zwiedzania Szydłowa. mury obronne wraz z Bramą Krakowską, zespół zamkowy (Sala Rycerska, Skarbczyk, Brama Zamkowa), kościół farny pod wezw. św. Władysława, kościół pod wezw. W.W. Świętych, synagoga.

👉 Godzina 13:30 – przerwa obiadowa Szydłowie. Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie około 50,00. Menu zostanie przedstawione bliżej terminu wyjazdu.

👉 Godzina 15:00Początek wizyty w Kurozwękach. Zwiedzanie Pałacu (piwnice i parter, bez pierwszego piętra, odwiedziny u bizonów, labirynt bukowy)

👉 Około godziny 17:00 wyjazd w kierunku Warszawy

Planowany przyjazd przez w rejon “Kinoteki” około godziny 20:00

Podany program ma charakter ramowy i godziny oraz kolejność zwiedzania, z przyczyn niezależnych, może zostać zmieniona.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 267,00 PLN

Cena obejmuje opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku oraz biletów wstępu. Możliwe jest zamówienie posiłku w cenie około 50,00 PLN. Menu zostanie przedstawione bliżej terminu wyjazdu.

Koszt biletów (płatne obligatoryjnie przy wejściu do autokaru).

Obiekty w Szydłowie – 25,00 PLN

Pałac w Kurozwękach – 43,00 PLN

RAZEM – 68,00 PLN

Kupujemy bilety grupowe zatem nie ma biletów ulgowych.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 80,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 02 MAJA 2025.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „BIZONY”)

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

Dokonanie wpłaty oznacza akceptację warunków udziału w wycieczkach jednodniowych, dostępnych pod linkiem oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Warunki uczestnictwa w wycieczkach jednodniowych

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie rezerwacji miejsca.

 

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105 / e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Strona firmowa: www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.