Ponidzie to region położony w województwie świętokrzyskim na terenie Niecki Nidziańskiej, nad środkową i dolną Nidą, od Chęcin po Nowy Korczyn. Przepływa przez nią malownicza rzeka Nida. Warto wybrać się do tego niezwykle atrakcyjnego regionu, który często bywa niedoceniany przez turystów. Czekają tam wspaniałe zabytki, uzdrowiska, oraz piękna przyroda. Tą ostatnią można podziwiać na terenie parków krajobrazowych. Poznajmy Ponidzie!

Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Ponidzie! Oto co zobaczymy:

Synagoga w Chmielniku – Świętokrzyski Sztetl. Dzięki multimedialnym mapom regionu, ekranom dotykowym, szybom holograficznym i ukrytym głośnikom, wizyta w dawnej synagodze jest fascynującym „spacerem” po przedwojennych uliczkach Chmielnika. Jest wyprawą w głąb nastroju i tradycji sztetla, spotkaniem z rodziną przygotowującą uroczysty szabat, a także poznawaniem wielu miejsc, w których żyli obok siebie od stuleci Polacy i Żydzi i których nigdzie już w Polsce nie ma.

Busko Zdrój – słynne świętokrzyskie uzdrowisko bazujące na wodach siarczkowych, solankach jodkowych oraz borowinach. W trakcie wizyty w Busku czeka nas spacer do pomnika Leszka Czarnego i po Parku Zdrojowym zaprojektowanym w XIX wieku przez Ignacego Hanusza oraz wizyta w Sanatorium Marconi, gdzie będzie można spróbować słynnych buskich wód. Czas wolny na kawę, odpoczynek i spacer po Parku Zdrojowym.

Rezerwat Skorocice na jego terenie zobaczymy wspaniałe i oryginalne formy skalne, będące pamiątką po intensywnych procesach rozpuszczania skał gipsowych przez wodę. Są to: ambony, pionowe ściany, jaskinie i most skalny. Świat roślinności urzeka głównie wiosną. Można tutaj spotkać wiele chronionych i rzadkich roślin, takich jak: ożotę zwyczajną, ostnicę Jana czy miłka wiosennego.

Rezerwat Przęślinjest perełką geologiczną Ponidzia. Zobaczymy tutaj największe w Europie kryształy gipsu zwane „jaskółczymi ogonami” oraz prawdziwy step z rzadką i chronioną roślinnością. Niedaleko rezerwatu na wzgórzu widnieje kościół pw. św. Bartłomieja, który ufundowany został przez Jana Długosza.

Sosna na Szczudłachlub inaczej „sosna krocząca” przypomina Enta z Władcy Pierścieni. Sosna ma już ponad 100 lat. Jej osobliwy wygląd to efekt obniżania terenu w skutek dawnej eksploatacji piasku. To ludzie odsłonili korzenie sosny, a wiatr i woda dokończyły dzieła. Dziś korzenie sosny wiszą w powietrzu na wysokość ok. 3 m. Pod nimi zmieści się kilka osób. Od 2002 roku „Sosna na szczudłach” stanowi pomnik przyrody.

PROGRAM

Spotkanie na placu Bankowym w pobliżu pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 06:45.
O godzinie 07:00 odjazd autokaru w kierunku Chmielnika.
Po drodze przewidziane są postoje.

W Busku Zdroju przerwa na posiłek we własnym zakresie.

– Świętokrzyski Sztetl – synagoga w Chmielniku.
– Busko-Zdrój – zwiedzanie z przewodnikiem.
– Rezerwat Skorocice
– Rezerwat Przęślin
– Sosna na szczudłach

Powrót do Warszawy około godziny 20:00.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

UWAGA !!! Jedziemy w obowiązującym reżimie epidemiologicznym!

KOSZT WYCIECZKI – 215,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Przerwa na posiłek we własnym zakresie nastąpi w Busku Zdroju.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 60,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 02 LIPCA 2021.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „PONIDZIE”.)

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.