W maju tego roku odwiedziliśmy arboretum i alpinarium w Rogowie, oazę piękna i spokoju. Miejsce tak zachwycające, że wielu Uczestników prosiło, by wycieczkę powtórzyć, gdy rośliny będą w barwach jesieni.

Zapraszamy zatem Państwa do jednego z najpiękniejszych, szczególnie wiosną lub jesienią, ogrodów dendrologicznych w w Polsce.

Arboretum, to inaczej rodzaj ogrodu botanicznego w którym sadzi się rośliny głównie w celach naukowo-badawczych. Arboretum służy również ochronie zagrożonych gatunków, a także szerzeniu wiedzy o roślinach w różnych częściach świata. Arboretum w Rogowie, położone w dawnym siedlisku leśnym, ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej.

Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium – ulubione miejsce wielu zwiedzających.

Wybierzemy się do tego miejsca w porze, gdy jesień maluje liście roślin na różne kolory. Ogród wygląda wtedy bajecznie.

PROGRAM

Spotykamy się w niedzielę, 14 październik 2023, o godzinie 9:45 na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego.

O godzinie 10:00 odjazd w kierunku Rogowa.

Około godziny 12:00 początek zwiedzania arboretum w Rogowie pod opieką lokalnego przewodnika. Czas zwiedzania – około 1,5 godziny.

13:30 – 15:00 czas na zwiedzanie arboretum indywidualnie.

15:15 – 16:15 Przerwa na posiłek. Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie 43,00 PLN. Menu poniżej.

Około godziny 16:30 wyruszymy w kierunku Warszawy

Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 19:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki – 180,00 PLN

Cena obejmuje koszty związanie z wyjazdem: przejazd autokarem klasy turystycznej, dopasowanym do wielkości grupy, opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (do 10 000,00 PLN).

Cena nie obejmuje biletów wstępu, posiłku oraz wydatków własnych Uczestników.

Koszt biletów wstępu do Arboretum z usługą przewodnicką – 32,00 PLN płatne obligatoryjnie gotówką przy wejściu do autokaru.

Można zamówić obiad w cenie 43,00 PLN. Menu: rosół z makaronem / filet z kurczaka panierowany w jajku / ziemniaki gotowane / kompot z owoców leśnych.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO REZERWACJĘ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN.

CAŁOŚĆ KWOTY MOŻNA WPŁACIĆ WRAZ Z ZADATKIEM LUB DOKONAĆ DOPŁATY DO PIĄTKU 6 PAŹDZIERNIKA 2023.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: W tytule przelewu prosimy wpisać hasło „ROGÓW2”

Arktour: mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie Arktour , numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA