Zapewne część z Państwa wielokrotnie była w Kazimierzu Dolnym. Proponujemy zatem zwiedzanie miejsc niestandardowych, niezbyt często odwiedzanych przez turystów.

Do kolejnych punktów dotrzemy eko-pojazdami. Jak wyglądają eko-pojazdy możecie zobaczyć Państwo na dole strony.

Na trasie znajdzie się między innymi Mięćmierz Mięćmierz to malownicza osada rybacka, położona trzy kilometry od centrum Kazimierza Dolnego. W przeszłości miejsce to było zamieszkiwane przez rybaków i flisaków. Obecnie utrzymane jest w charakterze skansenu. Niewątpliwego uroku tej niezwykłej osadzie dodają, wiekowe chałupy pokryte strzechą, przenoszące nas we flisackie czasy.

W Mięćmierzu między innymi odwiedzimy Piwny Komisariat, w którym wierszem obsłuży nas Kazimierz Krzywousty – lokalny bajduła a my nawilżymy gardła, niekoniecznie piwem.

Najnowszą atrakcją Kazimierza Dolnego jest Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych. Park Miliona Róż i Zabytków Kresowych to urokliwy i malowniczy zakątek w pobliżu Kamieniołomów. To wyjątkowe miejsce powstałe z pasji do historii i potrzeby upowszechniania wiedzy o Kresach Rzeczpospolitej dla obecnych i przyszłych pokoleń. To atrakcja turystyczna w Kazimierzu Dolnym poświęcona historii, tradycji i dziedzictwu Kresów Rzeczypospolitej. W naturalnym otoczeniu unikalnych kolekcji róż prezentowane są miniatury zamków, pałaców oraz obiektów sakralnych związanych z najważniejszymi osobami i miejscami dla naszej historii.

Staniemy w punkcie widokowym na Albrychtówce, skąd będziemy podziwiać zamek w Janowcu i małopolski przełom Wisły, spojrzymy na dom w przeszłości należący do Daniela Olbrychskiego oraz przejdziemy mało znanym Wąwozem Ciasnym. (Ważne, by zabrać odpowiednie obuwie.)

Eko-pojazdami będziemy poruszać się około czterech godzin.

PROGRAM

Spotykamy się w sobotę, 12 sierpnia 2023, o godzinie 7:45 na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego.

Po drodze zatrzymamy się na poranną kawę.

Około godziny 10:30 rozpoczniemy zwiedzanie Eko-pojazdami

Krótki przejazd ulicami Kazimierza Dolnego.

Wizyta na punkcie widokowym na Albrychtówce. ( z widokiem na zamek w Janowcu i Małopolski przełom Wisły).

Odwiedziny w ruinie willi Stanisława Szukalskiego.

Zatrzymamy się w osadzie rybackiej w Mięćmierzu z Piwnym Komisariatem  w którym wierszem obsłuży nas Kazimierz Krzywousty – lokalny bajduła a my nawilżymy gardła. Zwiedzimy Mięćmierz.

W drodze powrotnej odwiedzimy Wąwóz Ciasny, kamieniołom oraz Park Miliona Róż i Zabytków kresowych.

Około godziny 14:30 koniec podróży Eko-pojazdami

Czas wolny do godziny 17:30.

O 17:30 spotkanie w auokarze i odjazd w kierunku Warszawy.

Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 19:30.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 268,00 PLN

Koszt wycieczki obejmuje przejazd autokarem klasy turystycznej, dostosowywanym do wielkości grupy, zwiedzanie rejonu Kazimierza Dolnego eko-pojazdami, opiekę pilota, cenę biletu wstępu do Parku Miliona Róż, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN).

Cena wycieczki nie obejmuje posiłku.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 4 SIERPNIA 2023.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „RÓŻE”)

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105 / e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Strona firmowa: www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.