Arboretum i alpinarium w Rogowie to oaza piękna i spokoju. Można podziwiać niespotykane egzotyczne drzewa i rośliny naskalne.

23 maja 2022. Właśnie trwa pełnia kwitnienia azalii.

Wiosna się budzi w całej naturze,
Witana rzewnem słowików pieniem;
W zielonym gaju, ponad strumieniem,
Kwitną prześliczne dwie róże.

Tak śpiewał stary subiekt, Ignacy Rzecki, gdy pierwsze, wiosenne, promienie słoneczne zaglądały do okna jego mieszkania z tyłu sklepu przy Krakowskim Przedmieściu. Potem zajrzał Stach Wokulski ale my na Wokulskiego nie będziemy czekać tylko wybierzemy się tam, gdzie będziemy mogli Panią Wiosnę docenić w pełni.

Zapraszamy Państwa do jednego z najpiękniejszych, szczególnie wiosną lub jesienią, ogrodów dendrologicznych w w Polsce. Arboretum, to inaczej rodzaj ogrodu botanicznego w którym sadzi się rośliny głównie w celach naukowo-badawczych.

Arboretum służy również ochronie zagrożonych gatunków, a także szerzeniu wiedzy o roślinach w różnych częściach świata. Arboretum w Rogowie, położone w dawnym siedlisku leśnym, ma charakter parku leśnego. Na jego obszarze znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów Europy Środkowo-Wschodniej.

Całości dopełniają leśne powierzchnie doświadczalne z obcymi gatunkami drzew leśnych i alpinarium – ulubione miejsce wielu zwiedzających.

Wybierzemy się do tego miejsca w porze, gdy kwitną wiosenne kwiaty i nawet najbardziej odporni na uroki przyrody zachwycą się pięknem budzącej się do życia przyrody.

UWAGA!!! Jedziemy w sezonie komunii w związku z czym żaden lokal w okolicy nie może przyjąć grupy turystycznej na obiad, gdyż są już zarezerwowane na przyjęcia komunijne. Dlatego prosimy o zabranie własnego prowiantu!

Po drodze z i do Warszawy będziemy zatrzymywać się na stacjach benzynowych przy których są bary.

PROGRAM

Spotykamy się w niedzielę, 12 maja 2024, o godzinie 9:45.

Uwaga!!! Zmiana miejsca spotkania!!!

Spotykamy się na parkingu przez „Kinoteką” mieszczącą się w Pałacu Kultury i Nauki od strony Alej Jerozolimskich o godzinie 9:45. Miejsce spotkania widoczne pod linkiem: https://tinyurl.com/2s3c5fpy

Około godziny 12:00 początek zwiedzania arboretum w Rogowie pod opieką lokalnego przewodnika. Czas zwiedzania – około 1,5 godziny.

13:30 – 15:00 czas na zwiedzanie arboretum indywidualnie.

Około godziny 15:00 wejdziemy na ekspozycję w Muzeum Lasu. Zwiedzamy indywidualnie, bez przewodnika. Można wypożyczyć audioguide w cenie 5,00 PLN.

Około godziny 16:00 wyruszymy w kierunku Warszawy

Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 18:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wycieczki – 170,00 PLN

Cena obejmuje koszty związanie z wyjazdem: przejazd autokarem klasy turystycznej, dopasowanym do wielkości grupy, opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (do 10 000,00 PLN).

Cena nie obejmuje biletów wstępu, posiłku oraz wydatków własnych Uczestników.

KOSZT BILETÓW

Arboretum – Bilet ulgowy – 16,00 PLN / Bilet normalny – 22,00 PLN

Muzeum Lasu i Drewna – Bilet ulgowy – 10,00 PLN / Bilet normalny – 12,00 PLN

Opłata za bilety płatna obligatoryjnie gotówką przy wsiadaniu do autokaru.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO REZERWACJĘ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN.

CAŁOŚĆ KWOTY MOŻNA WPŁACIĆ WRAZ Z ZADATKIEM LUB DOKONAĆ DOPŁATY DO PIĄTKU 27 KWIETNIA 2024.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: W tytule przelewu prosimy wpisać hasło „ROGÓW3”

Arktour: mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie Arktour , numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA