Po środku puszczy knyszyńskiej znajduje się przepiękne miasteczko Supraśl, które zimą nic a nic nie traci ze swego uroku. Liczymy, że luty pokryje je warstewką białego puchu i właśnie wtedy zapraszamy do odwiedzenie tego czarownego zakątka Podlasia.

Odwiedzimy Muzeum Ikon, obronny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy, przejdziemy ulicami miasteczka (długość spaceru dopasujemy do warunków pogodowych. Potrwa maksimum około półtorej godziny) oraz wybierzemy się Bajkową Kolejką w około godzinną podróż po Puszczy Knyszyńskiej. Jeśli będzie odpowiednia warstwa śniegu, podróżować będziemy w saniach, jeśli śniegu nie będzie – w wagonikach.

Muzeum Ikon w Supraślu ulokowano w budynku dawnego Pałacu Archimandrytów na terenie klasztoru. Muzeum ma w swojej kolekcji około 1200 XVIII i XIX – wiecznych ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Każda z dziewięciu sal zorganizowana jest w innym stylu. np. pustelniczej pieczary, cerkwi lub chaty wiejskiej z domowym ołtarzykiem. Zwiedzający mają możliwość zobaczyć mnicha piszącego ikony w swojej celi i zrozumieć rolę, jaką odgrywały ikony i prawosławie w tym regionie.

Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy. Najcenniejszym i najpiękniejszym zabytkiem Supraśla na Podlasiu jest monaster czyli zespół klasztorny Bazylianów. To prawosławny, męski klasztor początkami sięga przełomu XV i XVI wieku. Zachowana efektowna barokowa kompozycja przestrzenna założenia klasztornego z Pałacem Archimandrytów, piękną barokową bramą-dzwonnicą i zabudowaniami klasztornymi. W XVII i XVIII w. silny i znaczący klasztor prowadzący ożywioną działalność oświatową i kulturalną. Działała tu oficyna wydawnicza i drukarnia, z której wychodziły pierwsze polskie wydania dzieł z epoki Oświecenia, księgi religijne, czasopisma, kalendarze.

Kolejka Bajkowa w Supraślu to atrakcja skierowana nie tylko do dzieci. Przejażdżki kolejką po Puszczy Knyszyńskiej z przewodnikiem to ciekawy sposób na poznanie malowniczego obszaru i legend z nim związanych.

Wybierzemy się Bajkową Kolejką w około godzinną podróż po Puszczy Knyszyńskiej. Jeśli będzie odpowiednia warstwa śniegu, podróżować będziemy w saniach, jeśli śniegu nie będzie – w wagonikach.

PROGRAM

*Spotykamy się w niedzielę, 12 lutego 2023, o godzinie 7:00 na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego. O godzinie 7:15 odjazd w kierunku Supraśla.

*Po drodze przewidujemy postój na poranną kawę.

*Około godziny 10:30 początek zwiedzania Muzeum Ikon

*Po wizycie w Muzeum Ikon spacer ulicami Supraśla (pałac Bucholtzów, Domy Tkaczy, Kościół p.w. Św. Trójcy i inne)

*O godzinie 13:00 wejście do zespołu klasztornego Bazylianów

*O godzinie 14:00 planowana jest przerwa obiadowa. Cena wyjazdu nie zawiera ceny posiłku. Obiad można zamówić osobno. Menu podane poniżej.

*Około godziny 15:00 ruszymy Kolejką Bajkową na zwiedzanie Puszczy Knyszynskiej.

*Około godziny 16:00 planujemy wyjazd w kierunku Warszawy.

*Planowany przyjazd na plac Bankowy około godziny 19:00.

INFORMACJE TECHNICZNE

Koszt wyjazdu – 255,00 PLN/osoba

UWAGA! Cena obejmuje WSZYSTKIE koszty związanie z wyjazdem: przejazd autokarem klasy turystycznej, opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, bilety wstępu do wszystkich obiektów, koszt przejazdu kolejką, ubezpieczenie NNW (do 10 000,00 PLN).

Cena nie obejmuje posiłku oraz wydatków własnych Uczestników.

Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie 45,00 PLN. Menu: Krem z dyni / babka ziemniaczana jarska /napary ziołowe / kawa lub herbata.

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

————————

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN.

CAŁOŚĆ KWOTY MOŻNA WPŁACIĆ WRAZ Z ZADATKIEM LUB DOKONAĆ DOPŁATY DO PIĄTKU 27 STYCZNIA 2022.

PO TYM TERMINIE, PO OTRZYMANIU DROGĄ MAILOWĄ POTWIERDZENIA REZERWACJI MIEJSCA, PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: W tytule przelewu prosimy wpisać hasło „Supraśl 6”

Arktour: mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie Arktour , numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA