Tykocin nazywany wrotami Podlasia to jeden z najstarszych i najpiękniejszych ośrodków w regionie, liczący około 600 lat. Nazywany bywa też perłą baroku, nie bez przyczyny, bowiem stoją tu cudne XVIII-wieczne zabytki reprezentujące właśnie ten styl.

Ze względu na bogatą historię, Tykocin dziś jest miejscowością bardzo atrakcyjną turystycznie. Zachęca do zwiedzenia wielu miejsc, upamiętniających wydarzenia i postacie. Sam układ urbanistyczny jest ciekawą, rzadko już spotykaną atrakcją. Miasto przypomina bowiem charakterystyczny układ miasteczka żydowskiego. Jego zwiedzanie dostarcza wielu przyjemności i ciekawych zdjęć. Liczne zabytki, pomniki, tablice pamiątkowe oraz inne obiekty są wartymi zobaczenia atrakcjami. Spacer po mieście umilają zabytkowe uliczki wyłożone kamieniem, a wzdłuż nich ładne, drewniane domki. Rynek główny bez względu na porę roku urzeka swym wyglądem i wyjątkowym klimatem. W Tykocinie między innymi zobaczymy:

Zamek w Tykocinie (wnętrze) został zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta. Rekonstrukcja bryły została przeprowadzona na podstawie danych archeologicznych i źródeł historycznych. Teren zamku został także dokładnie zbadany pod kątem archeologicznym.

Synagoga Wielka (wnętrze) jest drugą co do wielkości synagogą w Polsce! A przy tym też jedną z najstarszych. Powstała w 1642 roku w miejscu starszej, drewnianej bożnicy, a w XVIII stuleciu została nieco rozbudowana. Synagoga reprezentuje styl barokowy z elementami renesansu. Stoi przy Małym Rynku, który stanowił centrum dzielnicy żydowskiej w Tykocinie.

W drodze powrotnej zatrzymamy się w Białymstoku by przejść się ulicami miasta i zjeść posiłek. W trakcie spaceru zobaczymy z zewnątrz sobór świętego Mikołaja, katedrę, pałac Branickich oraz pomnik spalonej synagogi, i Rynek Kościuszki.

W czacie spaceru przewidujemy przerwę na posiłek we własnym zakresie.

PROGRAM

Spotykamy się w sobotę, 9 października 2021, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 7:15. W drodze do Tykocina zatrzymamy się na krótki postój.

Tykocin / Zwiedzanie synagogi / spacer po mieście (Kaczorowo (dzielnica żydowska), plac Czarnieckiego, kościół św. Trójcy) / zwiedzanie zamku.

Przejazd do Białegostoku.

Spacer po Białymstoku ( z zewnątrz sobór świętego Mikołaja, katedra, pałac Branickich oraz pomnik spalonej synagogi, i Rynek Kościuszki. W czasie spaceru przerwa na posiłek we własnym zakresie).

Powrót do Warszawy około godziny 20:00

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

UWAGA !!! Jedziemy w obowiązującym reżimie epidemiologicznym!

KOSZT WYCIECZKI – 198,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Przerwa na posiłek we własnym zakresie nastąpi w Białymstoku.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 60,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 24 WRZEŚNIA 2021.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „TYKOCIN4”.)

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC! PRZYJMUJEMY ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ!

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.

Panorama tykocińskiego rynku.