Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia i w wielu domach pojawią się pięknie przystrojone choinki. Jedną z najważniejszych ozdób jest choinkowa bombka. A czy wiecie Państwo jak taka bombka powstaje? A może ktoś miałby ochotę wykonać bombkę własnoręcznie? Jeśli tak, to zapraszamy na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych.

Fabryka bombek w Piotrkowie w ten sposób zachęca do odwiedzin:

(…) Podczas wizyty w fabryce wszyscy zwiedzający mają możliwość obejrzenia kolejnych etapów produkcji, a także samodzielnego dekorowania bombek w ramach przygotowanych warsztatów. Organizowane przez nas warsztaty dekorowania bombek to gwarancja otrzymania wszystkich niezbędnych materiałów – a także pomocy fachowej dekoratorki z naszej załogi. Każdy zwiedzający ma możliwość ręcznego dekorowania czterech bombek. Gotowe bombki nasz dział pakowania przygotowuje do zabrania w drogę powrotną do domu – w bezpiecznych i estetycznych opakowaniach. (…)

W sklepie firmowym będzie można zakupić ozdoby choinkowe w cenie producenta.

UWAGA!!! Można też dodatkowo, jeszcze przed wycieczką, zamówić online profesjonalne ozdoby z własną dedykacją, życzeniami lub imieniem – będą one czekały na odbiór w dniu wizyty: https://szklo-dekor.com/bombki-choinkowe-z-dedykacja/?lang=pl

W FABRYCE BOMBEK MOŻNA PŁACIĆ TYLKO GOTÓWKĄ!

Po wizycie w fabryce bombek udamy się z lokalnym przewodnikiem na trwający około dwóch godzin spacer po Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrków odegrał szczególną rolę w historii polskiego parlamentaryzmu. Historycy ustalili na podstawie zachowanych dokumentów, że ostateczne ukształtowanie się parlamentu polskiego z podziałem na dwie izby: Sejm i Senat, nastąpiło w Piotrkowie na zwołanym przez Jana Olbrachta zjeździe generalnym w styczniu 1493 roku.

Podczas około dwugodzinnego spaceru w rejonie piotrkowskiego Rynku zobaczymy najważniejsze zabytki miasta oraz przypomnimy, dlaczego Piotrków był tak ważny w kształtowaniu ustroju I Rzeczypospolitej.

Po spacerze odwiedzimy Muzeum Marcepanów i weźmiemy udział w warsztatach w trakcie których zapoznamy się z dziejami słodyczy, a zwłaszcza z historią marcepanów, popularnego smakołyku pochodzenia wschodniego. Dowiemy się także, kiedy aptekarze produkowali marcepany i czy słodycze mogą być lekarstwem. W części praktycznej własnoręcznie przygotowujemy z naturalnych składników marcepan, co poświadcza wystawiony dyplom.

PROGRAM

Spotykamy się w sobotę, 03 grudnia 2022, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 7:15. O godzinie 7:30 odjazd w kierunku Piotrkowa. W drodze do Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymamy się na krótki postój.

Godzina 09:30 rozpoczęcie zwiedzania Fabryki Bombek Choinkowych

Około godziny 12:00 spacer po Piotrkowie Trybunalskim.

O godzinie 14:00 wejście do Muzeum Marcepanów.

Około godziny 15:15 obiad w restauracji. Cena wyjazdu nie obejmuje posiłku. Obiad można zamówić osobno, menu podane poniżej.

Około 16:30 wyjazd w kierunku Warszawy. Przewidywany powrót na plac Bankowy około godziny 19:00

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 210,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, koszt warsztatów w Fabryce Bombek (40,00 PLN), koszt warsztatów w Muzeum Marcepanów (15,00 PLN)  opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku. Możliwe jest zamówienie posiłku: Rosół / Kotlet Devolay z ziemniakami i zestawem surówek/ kawa / herbata (cena 50,00 PLN). Płatność gotówką przy wsiadaniu do autokaru.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. CAŁOŚĆ KWOTY NALEŻY WPŁACIĆ DO PIĄTKU, 18 LISTOPADA 2022.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „Piotrków22”.)

Arktour/ Legionów Polskich 74/ 96-300 Żyrardów

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków. Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie Arktour, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”. Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.