Zapewne każdy był w warszawskim czy innym ogrodzie zoologicznym. Większość ogrodów podobna jest do siebie. My zapraszamy Państwa do ZOO nietypowego!

Białe lwy stały się symbolem ZOO BORYSEW. To dla nich przyjeżdżają do nas turyści z całej Polski, ale także z zagranicy. Kilkakrotne narodziny tych dzikich kotów stały się prawdziwą sensacją w mediach !!!

Tutaj zobaczycie Państwo nie tylko Białe Lwy ale też Białe Tygrysy, Białe Wilki i Lamy, oczywiście, Białe! Kangury będą Rude!

Wybieramy się nieprzypadkowo przed sezonem letnim. Chcemy uniknąć tłumów zazwyczaj odwiedzających ten unikatowy obiekt w miesiącach późniejszych.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy warto jechać, zachęcamy do obejrzenia filmu na temat Ogrodu w Borysewie oraz do odwiedzenia strony ZOO BORYSEW!


(…) Ogród Zoologiczny Zoo Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Ogród Zoologiczny w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce.

Podziwiać tu można nie tylko najgroźniejsze dzikie zwierzęta – Białe Tygrysy bengalskie, Białe Lwy, Pumę, Białe Wilki, Serwale, ale także Lemury, Bawoły indyjskie i Tapira. Na terenie naszego ogrodu zoologicznego mieszkają 3 gatunki antylop, zebry oraz 5 gatunków małp. Są tu także Kangury, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne. Do tej pory udało nam się zgromadzić około 100 gatunków zwierząt dzikich.

Egzotarium to nowa atrakcja Zoo Borysew – działa od 6 stycznia 2023 roku. Mieszkańców Zoo Borysew można oglądać z bardzo bliska w ciepłych, przytulnych warunkach. Zwłaszcza te, które zimą potrzebują więcej ciepła. W nowych pokojach zamieszkały tygrysy, lwy, aligatory, krokodyle, kapucynki, walabia benetta oraz lemury a ich sąsiadami są kapibary, mary patagońskie i tapirka Tosia. Jest tu także piękna gereza, ciekawski emu Pipi i zabawne pelikany. (…)

Czeka nas dwugodzinne zwiedzanie Ogrodu z przewodnikiem, który opowie o zwyczajach oglądanych zwierząt, a później przewidujemy około półtorej godziny czasu wolnego na samodzielne odkrywanie tajemnic obiektu.

Po wizycie w ZOO udamy się na obiad w nie byle jakim miejscu, bo we wzniesionym dla biskupów poznańskich zamku ulokowanym w pobliskim Uniejowie. Uniejowski zamek to jedna z najlepiej zachowanych budowli obronnych w województwie łódzkim.

Pierwsze wzmianki o zamku w Uniejowie pochodzą z roku 1339. Dotyczą one jeszcze drewnianego obiektu o nieznanym czasie powstania, (jak i jego fundatora), który w roku 1331 spalili Krzyżacy. Około roku 1350 arcybiskup gnieźnieński Jarosław Bogoria Skotnicki zleca wzniesienie ceglanej warowni.

W połowie XV wieku zamek rozbudowano i dodatkowo ufortyfikowano. W tym czasie warownia pełniła funkcje rezydencjonalne, kościelnego archiwum i biblioteki.

Odbywały się w niej zjazdy duchowieństwa, a podczas wojny trzynastoletniej trzymano tu relikwie (między innymi głowę Świętego Wojciecha), oraz kosztowności. Na zamku mieściło się też więzienie, gdzie trzymano innowierców i nieposłusznych księży.

Po obiedzie udamy się na niedługi spacer po otaczającym zamek przepięknym parku założonym przez Adelajdę Toll w latach 1860-1870. Utworzony w stylu angielskim nawiązuje do naturalnych ogrodów krajobrazowych. Park rozciąga się na 37 ha powierzchni na lewobrzeżnej tarasie zalewowej rzeki Warty. Do parku sprowadzono z najdalszych zakątków świata egzotyczne okazy drzew.

W pięknych okolicznościach przyrody poznamy historię zamku oraz rodziny Tollów.

Zamek jest nietypowy gdyż straszą w nim dwa duchy, dwie Białe Damy! Przynajmniej jedną powinniśmy spotkać podczas spaceru w parku!

Uniejów słynie ze źródeł geotermalnych. Wprawdzie do basenów z gorącą wodą, bijącą z głębi Ziemi wchodzić nie będziemy ale będzie okazja przekonać się, czy rzeczywiści woda jest gorąca, czy może tylko bardzo ciepła.

PROGRAM

👉 Spotykamy się w niedzielę, 3 marca 2024, na placu Bankowym w rejonie pomnika Juliusza Słowackiego o godzinie 7:15.

👉 Po drodze do Borysewa postój na poranną kawę.

👉 O godzinie 11:00 początek zwiedzania ZOO SAFARI Borysew z przewodnikiem.Czas zwiedzania około dwóch godzi.

👉 Czas wolny – około półtorej godziny.

👉 Przejazd na Zamek w Uniejowie.

👉 W godzinach 15:00 – 16:00 przerwa obiadowa. Można zamówić obiad w cenie 50,00 PLN (Zupa pomidorowa / kotlet Devolay / ziemniaki pieczone / surówka / woda z miętą

👉 Około godziny 16:00 początek spaceru wokół zamku.

👉 Około godziny 17:00 planowany odjazd w kierunku Warszawy.

👉 Przewidywany powrót na plac Bankowy o godzinie 19:30.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

KOSZT WYCIECZKI – 185,00 PLN

Koszt wycieczki obejmuje przejazd autokarem klasy turystycznej, dopasowanym do wielkości grupy,  opiekę pilota oraz lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN).

Koszt wycieczki nie obejmuje ceny biletów wstępu

Koszt biletu wstępu do ZOO Borysew – 50,00 PLN – płatne obligatoryjnie gotówką przy wejściu do autokaru.

Możliwe jest zamówienie obiadu w cenie 50,00 PLN (Menu: Zupa pomidorowa / kotlet Devolay / ziemniaki pieczone / surówka / woda z miętą). Płatne gotówką przy wejściu do autokaru.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 70,00 PLN W CIĄGU 72 GODZIN OD DATY OTRZYMANIA MAILA POTWIERDZAJĄCEGO UDZIAŁ W WYCIECZCE. PO 16 LUTEGO 2024  PROSIMY DOKONYWAĆ WPŁATY CAŁOŚCI.

NUMER KONTA: (W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „ZOO”)

Arktour / mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 25 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Organizatorem jest Biuro Przewodnickie *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105 / e-mail: biuro@zwiedzajznami.com.pl

Profil na Facebooku: https://www.facebook.com/ArktourWHU

Strona firmowa: www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.