Tym razem zapraszamy Państwa na unikatową trasę u podnóża Gór Świętokrzyskich: Lniana Ostoja, Bodzentyn, Święta Katarzyna, pasieka w Świętej Katarzynie.

Lniana Ostoja – podczas „Tkackich opowieści” poczujemy atmosferę dawnych lat. Będziemy mieć możliwość zapoznania się z autentycznymi przyrządami, tradycyjnymi narzędziami tkackimi. Powrót do tradycji tkackiej, tak silnie związanej z gminą Bodzentyn, przybliży nam wystawa kilimów, obrusów wytwarzanych w dawnej Tkalni. Czas umili słodka degustacja.

Bodzentyn – to niewielka, sielska miejscowość u podnóża Łysicy. Miasteczko było kiedyś siedzibą biskupów krakowskich. Zwiedzanie rozpoczniemy do wizyty w kościele parafialnym pw. św. Stanisława i NMP. Zobaczymy tu unikalny obraz w prezbiterium oraz tryptyk bodzentyński z początku XVI w. Odwiedzimy też ruiny Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie (obecnie w remoncie), poszukamy fragmentów starych murów obronnych i będziemy podziwiać średniowieczny układ przestrzenny miasteczka. Udamy się też do Zagrody Czernikiewiczów, dzięki której wyobrazimy sobie zabudowę małego, świętokrzyskiego miasteczka w XIX i na początku XX w.

Święta Katarzyna – to serce Gór Świętokrzyskich, stąd prowadzi szlak na najwyższy szczyt – Łysicę (614 m n.p.m.). Udamy się na krótki spacer do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie zatrzymamy się przy Źródełku Świętego Franciszka, które słynie z magicznych właściwości.  Odwiedzimy też Klasztor Bernardynek i Kapliczkę Janikowskich (Żeromskiego).

Wizyta w pasiece – pszczelarz podczas prezentacji przeniesie nas w świat pszczół i ich roczny cykl życia. W czasie degustacji miodów będziemy mieć unikatową okazję podglądać pracę pszczół w przeszklonym ulu. Słuchacze poznają pszczelą królową, jej zadania i proces powstawania miodu dzięki mozolnej pracy pszczół. Na miejscu kupicie oryginalne prezenty w postaci miodów, świec z wosku pszczelego, kosmetyków i innych produktów pszczelich.

Możliwość zamówienia obiadu regionalnego zalewajka świętokrzyska, goły*, kawa/herbata (35,00 zł/os.)

*goły – Codzienną potrawą w kuchni Kielecczyzny były „goły”, czyli kluseczki z surowych, tartych ziemniaków, które po odsączeniu nadmiaru wody mieszało się z jajkami. Następnie z otrzymanej masy formowano małe kluseczki i gotowano w osolonym wrzątku. „Goły” są podawane z mlekiem lub okraszone słoniną.

PROGRAM RAMOWY

UWAGA !!! Jedziemy w reżimie epidemiologicznym! W czasie podróży i zwiedzamy wszyscy powinni mieć założone maseczki, zasłaniające nos i usta lub przyłbice.

  • Spotykamy się w sobotę, 17.10.2020 o godzinie 6:45 na placu Bankowym przy pomniku Juliusza Słowackiego. Wyruszamy o godzinie 7:00 w kierunku Bodzentyna.

  • Około godziny 10:00 spotkanie z lokalnym przewodnikiem w Lnianej Ostoi.

  • Zwiedzanie Bodzentyna.

  • Krótki spacer do Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

  • Wizyta w pasiece na Świętej Katarzynie.

  • Około 17:00 odjazd w kierunku Warszawy.

  • Planowany powrót na plac Bankowy około godziny 19:30.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

UWAGA !!! Jedziemy w reżimie epidemiologicznym! W czasie podróży i zwiedzamy wszyscy powinni mieć założone maseczki, zasłaniające nos i usta lub przyłbice.

KOSZT WYCIECZKI – 212,00 PLN/osoba

Cena obejmuje bilety wstępu do wszystkich obiektów, opiekę pilota, lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (DO 10 000,00 PLN) oraz przejazd autokarem klasy turystycznej.

Cena nie obejmuje posiłku.
Istnieje m
ożliwość zamówienia obiadu regionalnego (zalewajka świętokrzyska, goły*, kawa/herbata (35,00 zł/os.))

*goły – Codzienną potrawą w kuchni Kielecczyzny były „goły”, czyli kluseczki z surowych, tartych ziemniaków, które po odsączeniu nadmiaru wody mieszało się z jajkami. Następnie z otrzymanej masy formowano małe kluseczki i gotowano w osolonym wrzątku. „Goły” są podawane z mlekiem lub okraszone słoniną.

REZERWACJĘ MIEJSCA NALEŻY POTWIERDZIĆ W CIĄGU 72 GODZIN WPŁATĄ ZADATKU W WYSOKOŚCI 60,00 PLN, ZAŚ CAŁOŚCI WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO DNIA 22 SIERPNIA 2020.

NUMER KONTA:

W TYTULE PRZELEWU PROSIMY WPISAĆ HASŁO „BODZENTYN„.

Arktour/ ul.Egejska 11/ 02-764 Warszawa

mBank 35 1140 2004 0000 3202 7694 8118

Aby wycieczka odbyła się, wpłaty powinno dokonać przynajmniej 20 osób.

Do autokaru wsiadamy według kolejności wpłat zadatków.

Z przyczyn niezależnych kolejność zwiedzania może zostać zmieniona.

DOKONANIE WPŁATY OZNACZA AKCEPTACJĘ WARUNKÓW UCZESTNICTWA.

Warunki uczestnictwa oraz ubezpieczenia dostępne są pod linkiem: https://tinyurl.com/yatbz6l2 oraz na stronie www.zwiedzajznami.com.pl

Przy rezerwacji miejsca należy podać datę urodzenia oraz numer telefonu. Pominięcie tych danych jest równoznaczne z rezygnacją z ubezpieczenia NNW !

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYCIECZKĘ ( Po przesłaniu zgłoszenia należy oczekiwać na potwierdzenie uczestnictwa).

Prosimy o wpisanie ilości rezerwowanych miejsc.
=

Wycieczkę pilotuje Arkadiusz Żołnierczyk.

Organizatorem jest firma Arktour WHU, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923.

Kontakt Biuro Przewodnickie „Arktour”.

Telefon: 514-784-177 lub 508 101 105

biuro@zwiedzajznami.com.pl

https://www.facebook.com/ArktourWHU

www.zwiedzajznami.com.pl

DO ZOBACZENIA

Podawane przy rejestracji dane przetwarzane są wyłącznie na potrzeby realizacji bieżącej usługi turystycznej oraz zapisane zostają w dokumentacji księgowej sporządzanej dla potrzeb rozliczeń z Urzędem Skarbowym.

Po zakończeniu realizacji usługi firma Arktour WHU nie przetwarza Państwa danych ani nie nie zostają one umieszczone w żadnej bazie Klientów.

Zgodnie z Ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku Art. 3 ust. 3 oraz Art. 5 ust. 2 do niniejszej imprezy nie stosuje się przepisów Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z dnia 24 listopada 2017 roku.